Świąteczny manicure

Zastanawiasz się jaki manicure będzie odpowiedni na wigilijny wieczór? Nie wiesz jaki kolor lakieru wybrać? Przedstawiamy Ci nasze propozycje!

Świąteczny manicure

Świąteczny manicure

W wigilijny wieczór chcemy wyglądać wyjątkowo i olśniewać urodą. Doskonałym uzupełnieniem naszego wyglądu jest manicure i to właśnie niemu dzisiaj poświęcamy uwagę. Jak wiadomo, w ferworze przedświątecznych przygotowań ciężko dbać o paznokcie, lecz na tej wyjątkowej kolacji i przez resztę świątecznych dni warto prezentować zadbane dłonie. Są one bowiem doskonale widoczne podczas rodzinnych spotkań przy świątecznym stole, dlatego też aby nie chować dłoni pod stół, skupmy się na manicure.

Najpierw zadbajmy o ich prawidłowe odżywienie. Zastosujmy odżywki, kąpiele na dłonie, masaże, kremy, aby zregenerować skórę po środkach czyszczących, czy chociażby mrozie i wietrze. Następnie zadbajmy o wyregulowanie długości paznokci oraz usunięcie skórek.

Po tych czynnościach następuje malowanie paznokci. Warto w tym czasie postawić na klasykę. Sprawdzą się kolory, które kojarzą się ze świętami, czyli klasyczna czerwień, butelkowa zieleń, złoto, srebro, czy granat. Możemy także pozwolić sobie na uniwersalny, francuski manicure, lub cielisty kolor lakieru, lecz tutaj musimy uważać, aby paznokcie nie były przebarwione, ponieważ inaczej może to wyglądać po prostu nieestetycznie. Po nałożeniu lakieru warto go utrwalić utwardzaczem, dzięki któremu masz manicure przetrwa świąteczne spotkania i czynności z nimi związane bez skazy.

Jeżeli jednak płytka naszych paznokci sprawia nam kompleksy, jest krótka i niezdrowa, warto rozejrzeć się za profesjonalnym salonem, który idealnie wykona nam sztuczne paznokcie z użyciem tipsów, lub przedłuży paznokcie za pomocą metody akrylowej. Taki manicure na pewno będzie najtrwalszy.

Zobaczcie jakie propozycje lakierów dla Was przygotowałyśmy


Świąteczny manicure Świąteczny manicure Świąteczny manicure

Świąteczny manicure

1. Essie, Wifetrophy wife

Cena: ok. 49 zł

2. Inglot, Lakier do paznokci

Cena: ok. 23 zł

3. Chanel, Le Vernis

Cena: ok. 90 złŚwiąteczny manicure Świąteczny manicure Świąteczny manicure

Świąteczny manicure

1. Sally Hansen, Xtreme wear

Cena: ok. 15 zł

2. OPI, Euro Centrale

Cena: ok. 45 zł

3. Lancôme, Vernis in Love

Cena: ok. 75 złŚwiąteczny manicure Świąteczny manicure Świąteczny manicure

Świąteczny manicure

1. Maybelline, Colorama

Cena: ok. 10 zł

2. Orly, Secret Society

Cena: ok. 39 zł

3. MaxFactor, Max effect

Cena: ok. 18 zł


Macie swój ulubiony manicure na święta?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock/ Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 12.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×