Sztuka malowania ust

Jeśli bez makijażu na ustach czujesz się nie do końca ubrana, nie jesteś wyjątkiem. Bo dla większości pań zmysłowe wargi są najważniejszym atrybutem kobiecości. Warto więc zaprzyjaźnić się ze szminką, błyszczykiem i konturówką. Dlatego w naszej akademii makijażu odsłaniamy kulisy perfekcyjnego make-upu ust.

Sztuka malowania ust

Zabłyśnij błyszczykiem

Błyszczyk (inaczej gloss) zawojował nas całkowicie. Oczywiście ze względu na swoje rozliczne talenty. Potrafi w ciągu kilku chwil upiększyć, powiększyć i rozświetlić usta. Jest ulubionym kosmetykiem nowicjuszek w szkole makijażu, bo można go nałożyć bez zerkania w lustro. My jednak pokażemy, jak by to zrobił wizażysta

1. Wklep w usta balsam

Na przesuszonych wargach żaden (nawet kryjący) błyszczyk nie będzie wyglądać dobrze. Zanim więc zaczniesz upiększać usta, obrysuj je korektorem. Następnie wklep w nie cienką warstwę nawilżająco-utrwalającej bazy albo odrobinę szybko wchłaniającego się balsamu nawilżającego. Taki kosmetyk wygładzi naskórek, a oprócz tego zmniejszy ewentualne zmarszczki na ustach.

2. Delikatnie zaznacz rysunek ust

Jeśli chcesz, by twoje usta wyglądały super zmysłowo, zanim użyjesz błyszczyka, podkreśl ich zarys miękką konturówką. Jej odcień dobierz do koloru swoich warg. Zazwyczaj bardzo dobrze sprawdzają się konturówki w odcieniu drzewa różanego. Najpierw wyrysuj górny kontur ust, zaczynając od „serduszka” na górnej wardze. Następnie podkreśl kredką dolny kontur, zaczynając od kącika ust i prowadząc linię aż do punktu po środku dolnej wargi.

3. Lekko rozetrzyj wyrysowany kontur

Kiedy masz już pięknie wyrysowaną linię ust, musisz ją jedynie odrobinę zmiękczyć. W tym celu przesuń po niej opuszką palca. Nie ulegaj pokusie dobierania konturówki do barwy błyszczyka. Dzięki temu uda ci się uniknąć efektu sztuczności.

4. Nałóż błyszczyk

By prawidłowo pomalować usta błyszczykiem, powinnaś zawsze nakładać kosmetyk, zaczynając od środka ust, w kierunku zewnętrznym. Glossów kryjących nie możesz aplikować tak beztrosko, jak błyszczyki transparentne – musisz uważać, by aplikator nie przekroczył linii. Jeśli masz do ukrycia zmarszczki na ustach, odwróć od nich uwagę – nanieś większą ilość błyszczyka na środek dolnej wargi. 


Dodał(a): Magdalena Milewska , Piątek 25.11.2011 (aktualizacja: 2012-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (22)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Domi87

Nie wszystkie z nas wiedzą, jak idealnie pomalować usta? Jaki kolor szminki użyć dla brunetek, a jaki dla blondynek? Na szkoleniu z makijażu to wszystko nam powiedzą, dlatego z Nowym Rokiem zapiszmy się na taki kurs makijażowy. Widziałam dość ciekawy na stronie http://www.biotekpolska.pl/
Dodano: 2018-01-11 13:46:28 Zgłoś nadużycie
Domi87
Nie wszystkie z nas wiedzą, jak idealnie pomalować usta? Jaki kolor szminki użyć dla brunetek, a jaki dla blondynek? Na szkoleniu z makijażu to wszystko nam powiedzą, dlatego z Nowym Rokiem zapiszmy się na taki kurs makijażowy. Widziałam dość ciekawy na stronie http://www.biotekpolska.pl/
Dodano: 2018-01-11 13:45:40 Zgłoś nadużycie
playskin
konturówka pięknie podkreśla usta, ale musi być w dobranym do pomadki odcieniu

przyleganie tkaniny nawet w oknach uchylnych
Dodano: 2017-12-05 14:10:10 Zgłoś nadużycie
CaptainObvious
Ja też nie potrafię, ale chyba powinnam się nauczyć, bo szminka zawsze mi się rozmazuje :) Ech, makijażystki ze mnie nie będzie :)
Dodano: 2017-11-24 14:32:24 Zgłoś nadużycie
RudyRydz
jak obrysuję usta konturówką to zawsze wyglądam jak klaun :) chyba po prostu nie umiem tego dobrze zrobić i wydaje mi się, że wyglądam groteskowo.
Dodano: 2017-11-22 22:35:32 Zgłoś nadużycie
caraccident
No jest masa filmików na yt. Na pewno pomogą wam w malowaniu ust.
_____
odszkodowanie z oc sprawcy wypadku
Dodano: 2017-11-14 15:04:55 Zgłoś nadużycie
Janusz321
Nie no ja pierwsze słyszę, ale fajnie dowiedzieć się czegoś nowego. No i w sumie jest to bardzo fajna sprawa.
_____
http://centrumhandlowe24.pl/
Dodano: 2017-10-26 09:57:50 Zgłoś nadużycie
Casimir Dodano: 2017-09-21 09:48:45 Zgłoś nadużycie
Winfrid
Tak, też o tym słyszałem właśnie.
___
https://skycolor24.pl/
Dodano: 2017-09-11 13:24:07 Zgłoś nadużycie
texli
Słyszałam, ze dobrze jest pomalować najpierw usta podkładem, a potem szminką. Podobno wtedy się lepiej trzyma kolor. Któraś z was ma takie doświadczenia?
____________________________________________________________________
parasole reklamowe http://litex.pl/kategorie-produktow/parasole-reklamowe/
Dodano: 2017-09-07 14:29:14 Zgłoś nadużycie
1  2  3  »

Zobacz również

×