Szybka pomoc włosom

Zdarza Ci się "przedawkować" kosmetyki pielęgnacyjne lub stylizacyjne? Przedstawiamy Wam sposoby na szybką pomoc włosom właśnie w takich sytuacjach.

Szybka pomoc włosom

Szybka pomoc włosom


Czasem chwilę przed wyjściem okazuje się, że nasza fryzura jest straszna i nie mamy czasu na ponowne mycie włosów, aby ją naprawić. Istnieją proste sposoby na uratowanie sytuacji bez ponownego mycia głowy.

Jeżeli jesteś posiadaczką niesfornych loków, które po umyciu straciły swój unikalny charakter, nie poprawiaj ich lokówką, lecz ugniataj je zwilżonymi dłońmi, następnie warto je spryskać sprayem przeznaczonym do loków, lub solą morską. Ostrego, rockowego looku doda zastąpienie sprayu pastą matującą.

Lecz co począć, kiedy rano zaspałyśmy, lub z innych powodów nie zdążyłyśmy umyć włosów? Z pomocą przyjdzie nam suchy szampon. Usuwa on nagromadzone sebum, pozostałości po produktach stylizacyjnych oraz zapachy, które zatrzymały się we włosach. Wystarczy spryskać nim włosy u nasady, chwilę odczekać i przetrzeć je ręcznikiem. Nasze włosy stają się gotowe do prezentacji.

Szybka pomoc włosom

Szybka pomoc włosom


Jak sobie poradzić z przeciwnym problemem - nadmiernym puszeniem włosów i elektryzowaniem? Tutaj warto zwrócić uwagę na odżywki o właściwościach nawilżających, niewymagające spłukiwania. Należy ją wetrzeć we włosy, a zwłaszcza w końcówki. Pomocny okaże się także lakier do włosów, którym należy spryskać grzebień i przeczesać nim włosy.

Lakier do włosów okaże się przydatny także w chwili, kiedy przesadzimy z ilością olejku, który nadmiernie przygładzi włosy i spowoduje wrażenie przetłuszczenia. W takim wypadku należy mocno spryskać włosy lakierem i przesuszyć je. w celu odbicia włosów od nasady pomoże nam także puder stylizacyjny.

Co zrobić, kiedy już uzyskałyśmy pożądaną fryzurę, lecz w czasie jej utrwalania przedawkowałyśmy lakier do włosów i zamiast lekkich włosów tworzą one hełm na głowie? Z pomocą przyjdzie nam suszarka! Jej ciepłe powietrze spowoduje odparowanie alkoholu, przez co lakier straci swoją moc. Wskazane jest także w czasie suszenia zastosowanie odświeżającej mgiełki do włosów oraz ich rozczesywanie.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 29.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×