Trycholog na problemy z włosami

Masz problem dotyczący włosów lub skóry głowy? Skorzystaj z pomocy trychologa.

Trycholog na problemy z włosami

Trycholog na problemy z włosamiTrycholodzy, w przeciwieństwie do dermatologów zajmują się tylko włosami, skórą głowy, a nie innymi schorzeniami dermatologicznymi. W sposób kompleksowy, dzięki odpowiedniemu sprzętowi, wywiadzie, analizie cebulek włosów, są w stanie nie tylko polecić odpowiednie sposoby poradzenia sobie z problematyczną skórą głowy, analizować przyczyny wypadania włosów, ale również przeprowadzać zabiegi trychologiczne jak i dobrać odpowiedni sposób pielęgnacji włosów.


Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Zadaniem trychologa jest ocena stanu skóry głowy osoby jak i stanu włosów. Wizyta u trychologa trwa około godzinę. Zaczyna się ona od przeprowadzenia z osobą szczegółowego wywiadu na temat stanu zdrowia osoby, jej stylu życia, odżywiania, oraz wielu aspektów mających wpływ na stan skóry głowy oraz włosów. W zależności od problemu osoby, która zgłasza się do specjalisty (wypadanie włosów, problemy ze skórą głowy) poruszane są tematy również dotychczasowej pielęgnacji włosów.

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Następnie trycholog przechodzi do badania mikrokamerą (powiększenie około 200stu krotne) stanu skóry głowy oraz ocenia ilość włosów następowych (nowych, rosnących). Po analizie stanu skóry głowy, trycholog pobiera próbkę włosów z cebulkami (około 5-10) w celu oceny stanu cebulek, zdiagnozowaniu ewentualnych zaburzeń. Wizyta kończy się indywidualnymi zaleceniami.

ID galerii:1166iza4a.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Izabela Szymczak, trycholog,
założycielka i właścicielka Kliniki Włosów Hair Lab

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 20.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×