Ujędrnij piersi masażem!

Masaż piersi jest niezwykle pożyteczny dla naszego biustu. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy.

Ujędrnij piersi masażem!

Ujędrnij piersi masażem!


Masaż biustu odpręża, poprawia jego jędrność, jak też pozwala na bieżąco kontrolować, czy w obrębie piersi nie pojawiły się niebezpieczne zmiany!

Na początku delikatnie ugniataj ramiona, barki i nasady piersi, po czym zacznij gładzić dekolt kierując się między piersi. Następnie przejdź do delikatnego głaskania piersi za pomocą czterech palców (oprócz kciuka). Masaż rozpoczynaj od brodawki i kontynuuj go tak, jakby pierś była podzielona na cztery części. Staraj się to robić delikatnie i w równym tempie.

Następnie masuj pierś dwoma palcami - wskazującym i środkowym. Ponownie rozpocznij od sutka i delikatnie zwiększaj nacisk wykonując masaż długimi pociągnięciami od środka do zewnątrz piersi.

Kolejną czynnością jest masaż obiema dłońmi tak, by sutek znajdował się w "okienku" utworzonym z palców. Wtedy też lekko skręcamy pierś w jedną i drugą stronę, co poprawia jędrność biustu!

Następnie uciskamy piersi wszystkimi palcami, po czym przechodzimy do wykonywania niewielkich kółek które stopniowo powiększamy.

Warto jest zadbać o regularne wykonywanie masażu, gdyż dopiero wtedy jego efekty będą zauważalne.  Możemy do niego wykorzystywać również balsamy ujędrniające, które go uskutecznią.

Jeżeli w czasie masażu czujemy dyskomfort wywołany bólem, nie musimy się zmuszać do tej czynności. Warto jednak zwrócić uwagę, aby nie wykonywać masażu w czasie miesiączki, lub w okolicach jej występowania, gdyż wtedy nasze piersi są bardziej wrażliwe.

Pamiętaj, że kiedy wykryjesz jakiekolwiek zmiany, konieczne jest niezwłoczne udanie się do lekarza!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 28.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×