Co zrobić, aby wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Utrzymanie postanowień noworocznych może być bardzo ciężkie. Według naukowców istnieje tylko 8 procent ludzi, którym udaje się w nich wytrwać przez kolejne dwanaście miesięcy. Na szczęście nie musisz przechodzić przez to sama. Oto pięć ciekawych sposobów, które pomogą Ci wytrwać w noworocznym postanowieniu przez cały rok.

iStock-519157650 (1).jpg

Postanowienia grupowe

To jak klub książki. Zamiast skończyć czytanie ze względu na nudną treść, musisz dokończyć książkę, aby podzielić się swoją opinią na jej temat. Podobnie może być właśnie z postanowieniami. Dzięki podejmowaniu wyzwań w grupie możesz dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi osobami, które próbują wytrwać w postanowieniu oraz zadzwonić, kiedy przychodzi kryzys. Taka grupa wsparcia daje możliwość poczucia się częścią zespołu. Trudno tworzyć armię w pojedynkę, dlatego warto skorzystać ze wsparcia znajomych, przyjaciół lub rodziny.

Prowadź dziennik

Jeśli martwisz się, że nie wytrwasz w noworocznych postanowieniach, proponujemy prowadzenie dziennika. Śledzenie własnych postępów to jeden ze sposobów radzenia sobie z postawionymi celami. Jeśli Twoim celem jest zwiększenie liczby ćwiczeń lub ich rozpoczęcie, spisuj w notatniku, jak czujesz się z dnia na dzień. Opisuj zmiany i poprawy wydajności organizmu. Wracając do nich w kryzysie i obserwując, ile korzyści przynoszą, łatwiej stawisz czoła wyzwaniom.

Poprzeczka

Duży problem z wieloma postanowieniami tkwi w ich rozmiarze. Narzucanie sobie zbyt trudnych i za dużych celów sprawia, że nawet najbardziej racjonalne osoby mają problem z ich osiągnięciem. Szkopuł tkwi w małych krokach. Zamiast mówić "schudnę kilkanaście kilogramów w dwa miesiące", pozwól sobie na pewną elastyczność. Oczekiwania w stosunku do samej siebie są łagodniejsze, dlatego łatwiej nastawić się na sukces i przetrwać lub wybaczyć sobie małe kryzysy. Nie warto ustawiać poprzeczki zbyt wysoko.

Osoba, dla której warto wytrwać

Poza grupą wsparcia o swoim postanowieniu, powiedz osobie, którą najbardziej szanujesz. Może to być Twoja babcia lub mama, a nawet młodsze rodzeństwo, ale upewnij się, że osoba, której zdradzisz swoje plany, będzie mogła śledzić Twoje dokonania. Jeśli zamierzasz rzucić palenie, poproś bliską Ci osobę, o codzienne dzwonienie. Respekt i miłość pozwoli Ci wierzyć, że rzucając, robisz to nie tylko dla siebie, ale i osoby, którą kochasz.

Nie załamuj się

Drobne niepowodzenia zdarzają się każdemu, nawet najwytrwalszemu graczowi. Ilekroć postanawiasz zmienić swoje życie, musisz zaakceptować fakt, że nie są one powodem do całkowitej rezygnacji z postanowienia. Musisz nauczyć się, wybaczać sobie małe załamania i  postanowić, że odtąd będziesz próbowała wprowadzać zmiany przez całe swoje życie. Zaakceptuj porażkę i potraktuj ją jako naukę.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 03.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Wtrącę swoje spostrzeżenie i radę dla tych co się odchudzają. Od miesięcy walczę z nadwagą i nic mi nie pomagała dopiero jak zastosowałam naturalny preparat figurena slim razem z dieta moje odchudzanie w końcu nabrało rozpędu i już schudłam 6 kg w miesiąc. Polecam
Dodano: 2017-01-16 14:56:39 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja sobie nie wyobrażam niedotrzymania postanowień. po to je robię by je spełnić ;) na szczęście doczytałam jak mądrze to zaplanować:blog.impel.pl/postanowienia-noworoczne-jak-je-w-koncu-wypelnic więc liczę,że ten rok będzie jeszcze bardziej owocny niż poprzedni.
Dodano: 2017-01-06 14:23:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×