Jak się opalić na brązowo?

Wakacje coraz bliżej, a co się z dym wiąże- wyjazdy nad morze, opalanie. Jednak większość z nas ma tendencje do opalania się na tzw. „raczka”. Jak sprawić, żeby opalenizna była bardziej brązowa, a przy tym bezpieczna? Oto kilka sposobów!

opalanie.jpg

Odpowiedni fundament

Przed pierwszym wyjściem na duże słońce, warto wybrać się solarium dosłownie na kilka minut. Dzięki temu Twoja skóra będzie miała już lekki podkład i unikniesz spalenia się, gdy tylko wyjdziesz na słońce. Dobrym sposobem jest też używanie wcześniej specjalnych balsamów brązujących, które nadają delikatny odcień opalenizny na naszej skórze.

Zobacz też: Jak się przygotować do opalania?


Witamina D w kapsułkach

W aptekach dostępne są tabletki z witaminą D, które wspomagają opalanie, a także poprawiają kolor opalenizny.
Polecamy również spożywanie produktów z beta-karotenem, szczególnie marchew. Beta-karoten ma zmniejszyć wrażliwość skóry na promienie słoneczne oraz nadać skórze ładniejszy, złocisty koloryt.

Zachowaj umiar

To pewne, że chciałabyś być ładnie opalona już po pierwszym wyjściu na słońce, ale niestety- to najszybszy krok to poparzeń. Opalaj się krótko, ale za to w miarę regularnie. Wtedy z pewnością twoja skóra stopniowo zyska ładniejszy odcień. Potrzeba tylko cierpliwości.

Używaj kremu z filtrem

Zawsze używaj do opalania kremu z filtrem, dzięki temu unikniesz poparzenia słonecznego. Najlepsze filtry to takie, które zawierają wyciąg z aloesu, bo dodatkowo dbają o odpowiednie nawilżenie skóry.

Wszystko zależy od karnacji

Należy pamiętać, że jeśli masz bardzo jasną karnację i przy tym tendencję do opalania się czerwono, nie jesteś w stanie tego radykalnie zmienić. Może nie będziesz miała ciemnobrązowej opalenizny, ale na pewno stosując się do naszych porad, przyciemnisz opaleniznę o przynajmniej dwa odcienie.

Foto: Thinkstock
Zobacz też:

Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 12.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×