NASZ WYWIAD. Katarzyna Bosacka o zaletach mrożonek i pięknym wyglądzie

"Konserwanty zawarte w wędlinach są równie szkodliwe, co dym papierosowy, azbest czy benzopireny".

KAPiF_K803082F.jpg

Mrożonki. Warto je jeść?

Mają swoje wady i zalety. Zaletą jest to, że mrożenie nie powoduje większej utraty cennych witamin i składników mineralnych, a w przypadku warzyw błonnika. Ginie niewielka ilość witamin i kwasu foliowego. Mrożonki to produkty przygotowane w sezonie. Hibernujemy dojrzałość, kiedy warzywa i owoce mają najwięcej witamin i składników mineralnych. Jedną z wad jest to, że mrożenie powoduje utratę smaku. Jeśli gotujemy zupę ze świeżych warzyw, to ona zawsze smakuje pysznie. W mrożeniu nie ma nic złego, ale odbija się to na smaku.

Czy istnieje złoty środek, na piękny wygląd wiosną?

Parę kilogramów mniej każdemu się przyda. Mnie również. To po pierwsze. Po drugie wiosną chyba warto pamiętać, żeby się dobrze wysypiać. Jest taka stara zasada Coco Chanel, która nigdy nie chadzała spać po północy. Co więcej, badania udowodniły, że ludzie, którzy żyją w szczęśliwych związkach, we krwi mają o trzydzieści procent więcej przeciwciał, a to przekłada się na energię życiową. Jeśli dobrze się czujemy, lepiej wyglądamy. Jesteśmy uśmiechnięci, wydzielają się endorfiny. Jeśli źle się czujemy i wciąż kłócimy, wtedy jest znacznie gorzej.

Samo przytulanie działa podobnie jak czekolada.

Oczywiście, to jedna z naturalnych potrzeb człowieka. Warto dobrze jeść, dobrze spać, kochać się i pamiętać o ruchu. Ważny jest również zdrowy balans. Pracujemy jak szaleni, a trzeba też odpoczywać. Rzucić palenie! To głupota w dzisiejszych czasach palić. Dodatkowo, badania pokazały, że podobnie szkodliwe jak dym papierosowy są konserwanty zawarte w wędlinach. W 2015 roku Światowej Organizacji Zdrowia opracowała raport, w którym jasno stwierdziła, że konserwanty zawarte w wędlinach są równie szkodliwe, co dym papierosowy, azbest czy benzopireny. Więc dochodzi również ograniczenie wędlin, które w naszym kraju są bardzo lubiane.

Rozmawiała: Małgorzata Rosiak 

Zdjęcie: Kapif


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 27.03.2013 (aktualizacja: 2017-03-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×