Jak szybko pozbyć się opryszczki?

Jesteś jedną z tych kobiet, które raz na jakiś czas muszą zmagać się z opryszczką wargową? Ten wstydliwy problem, który psuje nasze dobre samopoczucie, można w łatwy sposób wyleczyć sprawdzonymi domowymi sposobami.

iStock_75852493_SMALL (1).jpg

Opryszczka wargowa powstaje na skutek zarażenia wirusem opryszczki pospolitej. Stres, zmęczenie, osłabiony układ odpornościowy i infekcje powodują, że na ustach powstają się bolesne, zaczerwienione, spuchnięte pęcherze, które po kilku dniach pękają i uwalniają przeźroczysty płyn, powodując powstawanie strupów. Te bardzo często pękają i krwawią. Jeśli nie masz już siły na walkę z tym problemem, zapoznaj się z domowymi sposobami, które ukoją ból i spowodują, że opryszczka zacznie znikać szybciej.

Na rynku istnieje wiele leków, których producenci zapewniają pozbycie się opryszczki w jeden dzień. Niestety to tylko mity, ponieważ opryszczka i jej objawy znikają samoczynnie. Leki mogą tylko skrócić czas występowania objawów. Zatem warto zaoszczędzić pieniądze i spróbować przynieść sobie ulgę za pomocą domowych sposobów.

PASTA DO ZĘBÓW I MIÓD

Jednym z domowych sposobów na leczenie opryszczki jest przykładanie do opuchniętego miejsca kostek lodu. Okłady można wykonywać również z fusów z zielonej herbaty, pasty do zębów, oraz miodu. Pasta do zębów wysuszy pęcherzyki wypełnione płynem, zatem warto nakładać ją punktowo na noc. Działa prawdopodobnie dzięki zawartemu w niej fluorowi, hamuje oddychanie komórkowe i syntezę węglowodanów. Z kolei miód zadziała bakteriobójczo i ograniczy rozprzestrzenianie się stanu zapalnego.

MOKRE RĘCZNIKI 

Objawy opryszczki będą pod kontrolą, kiedy umieścisz na niej okłady w postaci mokrych ręczników. Wystarczy kilka razy dziennie okładać opryszczkę przez dwadzieścia minut. Zmniejszy to obrzęk, a wraz z przyjmowaniem paracetamolu przyniesie ulgę w tym trudnym czasie.

CZOSNEK I CEBULA 

Ponieważ czosnek i cebula mają działanie antyseptyczne, będą idealną bronią w walce z bolesnymi pęcherzami. Przyklejony plasterek czosnku lub cebuli zmniejszy czas występowania opryszczki.

MOCZ 

Trikiem stosowanym przez naszych przodków są okłady z moczu. Podobno ten nieprzyjemny sposób działa przeciwbakteryjnie, zmniejsza obrzęk, przyspiesza gojenie i ma kojący wpływ na ból. Mocz działa dezynfekująco, ale z pewnością nie wszystkie posiadaczki opryszczki wargowej, zdecydują się na tak radykalne kroki w walce o dobre samopoczucie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 17.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
U mnie maści i plasterki nie za bardzo pomagają. Wolę jednak leczyć się od środka tabletkami heviran. Naprawdę skutecznie zwalczają wirusa i szybko łagodzą objawy
Dodano: 2019-02-26 19:19:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
moje opryszczki lubią nawracać, a dodatkowo pojawiają się najczęściej 2-3 obok siebie. Dlatego muszę działać na nią od wewnątrz i łykam heviran w tabletkach, kilka dni i po kłopocie. Zmiany ładnie się goją i nowe szybko nie powstają. A jak zacznę brać lek odpowiednio wcześnie to pęcherzyki w ogóle się nie wybudują.
Dodano: 2018-11-30 13:17:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja polecam na opryszczkę lipożel Hascovir, u mnie świetnie działa :)
Dodano: 2018-10-16 10:13:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
U mnie zadziałały tylko tabletki hascovir
Dodano: 2018-10-10 11:19:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
żeby skutecznie pozbyć się opryszczek to trzeba zastosować lek przewidziany właśnie do tego. takim lekiem jest Heviran i on tak na prawdę doskonale radzi sobie z pokonaniem wirusa opryszczki i usunięciem ich samych.
Dodano: 2018-10-01 02:43:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×