Nowy trend! Kobiety coraz częściej... golą twarz. Zobacz, dlaczego!

Czy kobiety powinny golić twarz? Czy wynikają z tego jakieś korzyści lub istnieją zagrożenia? Przekonajmy się!

kobietaglitwarz.jpg

Coraz więcej poradników urodowych w sieci, zaczyna się od golenia twarzy. Ten trend rozprzestrzenia się na całym świecie i nie chodzi tylko o kobiety, które faktycznie mają problemy z nadmiernym owłosieniem. Co więcej, okazuje się, że legendarne divy Hollywood... również to robiły.

Nowy trend polega na użyciu maszynki do golenia w celu złuszczenia naskórka twarzy. Według zwolenników tej koncepcji, golenie pozwala usunąć martwe komórki skóry, pozostawiając ją gładką i promienną. Dodatkowo zwyczaj ten, zapobiega również zatykaniu porów. Podobno golenie twarzy regeneruje komórki, dzięki czemu skóra wygląda młodziej. Najbardziej znanymi gwiazdami, które goliły twarz były Elizabeth Taylor i Marilyn Monroe. Może wydawać się to szokujące, ale wbrew powszechnemu przekonaniu włosy po goleniu nie stają się grubsze i ciemniejsze. Golenie nie zmienia również liczby mieszków włosowych w skórze oraz tempa wzrostu włosów. To tylko mit, choć niektórzy eksperci twierdzą, że kobiety nie powinny golić twarz, jeśli nie występuje u nich zbędne owłosienie, bowiem golenie twarzy może powodować u kobiet wrastanie włosków.

Interesującym aspektem jest to, że Japonki golą twarze od dziesięcioleci! Większość japońskich sklepów oferuje mikro różowe brzytwy do golenia dla kobiet, które są zaprojektowane specjalnie dla nich. Jednak ten trik urodowy wciąż pozostaje kontrowersyjny. Niektórzy eksperci twierdzą, że golenie twarzy powoduje stany zapalne i wrażliwość skóry, pozostawiając ją cienką i papierową. Według nich z biegiem czasu, golenie może doprowadzić do uszkodzenia skóry i przedwczesnego starzenia.

Nade wszystko należy pamiętać, że golenie twarzy przez kobiety nie jest łatwe. Nie wystarczy przysunąć brzytwy do skóry. Kobietom zaleca się golenie twarzy jedynie ze specjalnymi kremami i z użyciem odpowiedniego narzędzia. Jeśli zdecydujesz się poddać nowemu trendowi, pamiętaj także o dezynfekowaniu brzytwy po każdym użyciu. Kobietom, które zmagają się z trądzikiem, odradza się golenie twarzy, ponieważ golenie aktywnych zmian trądzikowych, może spowodować zakażenie skóry.

Zobacz, jak twarz goli blogerka urodowa - Carli Bybel:

Zdjęcie: youtube


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Piątek 13.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Idealnie gładkie miejsca intymne

    Idealnie gładkie miejsca intymne

    Depilacja brazylijska - nie wiecie o co chodzi? To depilacja miejsc intymnych. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy na ten temat! czytaj więcej

  • Akcja: depilacja

    Laserowe usuwanie włosków było dotąd możliwe tylko w centrach medycyny estetycznej. Ale mamy przełom! Pojawiły się właśnie lasery do domowej depilacji. Ty też możesz taki mieć. czytaj więcej