Rzeczy, których kobiety nie wiedzą o swoim ciele

Jeśli zamieszkujesz ciało kobiety, najprawdopodobniej masz świadomość, z jak skomplikowanym mechanizmem masz do czynienia. Co więcej! Żadne ciało nie jest identyczne. Pomimo odmienności, istnieje lista ciekawych faktów dotyczących kobiecego ciała, które powinny Cię zainteresować.

iStock-582307948.jpg

Twoja skóra odwadnia się z łatwością

Dla wielu kobiet gorące kąpiele i prysznice są bardzo istotną częścią życia. To rozsądne, biorąc pod uwagę ich kojące i relaksujące działanie. Z drugiej zaś strony mają również swoje negatywne konsekwencje. Gorąca woda zmiękcza naturalne oleje skóry i może prowadzić do jej wysuszenia lub nawet swędzenia. Okazuje się również, że skóra może być przesuszona, a my nie musimy o tym wiedzieć. Większość kobiet borykających się z tłustą cerą, nie wie, że może być ona poważnie odwodniona. Nadmierne czyszczenie i brak odpowiedniego nawilżania pogarszają ten problem. Ogranicz czas spędzony w gorącej wodzie i zamiast tego stosuj naprzemienne prysznice z ciepłej i zimnej wody. 


Masz naturalną skłonność do niepokoju i lęku

Wiedziałaś, że kobiety są dwa razy bardziej narażone na zaburzenia lękowe niż mężczyźni? Naukowcy szacują, że kobiety częściej odczuwają lęk, ponieważ mają dwa razy wyższy poziom progesteronu, kortyzolu i estradiolu. To właśnie dlatego jesteśmy bardziej intuicyjne w przewidywaniu zagrożeń. Jak poradzić sobie z lękami, aby nie wpływały negatywnie na codzienność? Naucz się akceptować siebie i codziennie przed snem wyrażaj wdzięczność za to, co przeżyłaś. 

Jesteś silniejsza niż myślisz

Stereotypowo, kobiety są delikatnymi kwiatami, niezdolnymi do samodzielnego odkręcenia słoika. Kobieta, która nie jest w stanie zmienić opony to kolejny mit. Dietetyczka Sofia Sanchez niejednokrotnie widziała, jak kobiety radzą sobie z cięższymi zadaniami niż mężczyźni. Regularna aktywność fizyczna sprawi, że będziesz silniejsza fizycznie, ale także psychicznie. Pamiętaj, aby wspierać swoje mięśnie, dostarczając im wysiłku.  Pozytywnie wpłynie to na Twoje stawy oraz nastrój. Daj szansę swojemu organizmowi. Zobaczysz, że jesteś silniejsza, niż myślisz!


Słońce nie jest Twoim przyjacielem

Wiele kobiet oczekuje na moment zrzucenia puchowych kurtek i pragnie, jak najszybciej założyć sandały oraz zwiewne sukienki. Lato to idealny moment na odcięcie problemów. Plaża i wylegiwanie się na słońcu to plan idealny.  Niestety długa ekspozycja na słońce nie jest dobra dla skóry. Może być nawet gorsza, niż myślisz. Dermatolożka dr Kathy Taghipour ostrzega- 80% zmarszczek, jest spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelistDodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 15.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×