Makijaż w roli głównej

Każda kobieta lubi pięknie wyglądać. Poprzez odpowiednio dobrany rodzaj makijażu, możemy zamaskować wszelkie niedoskonałości, podkreślając przy tym atuty naszej urody. Sprawdź, w jaki sposób powinnaś się malować, żeby wyglądać zjawiskowo oraz odpowiednio do sytuacji.

Makijaż w roli głównej

Sztuka makijażu wbrew ogólnie przyjętym twierdzeniom nie jest wcale taka prosta. Bardzo ważne jest, abyśmy przed jego wykonaniem, dokładnie sprecyzowali jaki efekt chcemy uzyskać.  Makijaż dzienny będzie znacznie różnił się od wieczorowego. Z kolei makijaż służbowy powinien spełniać jeszcze inne kryteria. Oprócz tego występuje również makijaż ślubny, najtrudniejszy do wykonania, ponieważ odpowiedzialność za efekt końcowy jest bardzo duża. Poniżej przedstawiam najważniejsze rodzaje makijaży, wraz z poradami, w jaki sposób należy je wykonywać.

Makijaż dzienny

Najbardziej popularny rodzaj makijażu, z racji tego, że większość kobiet wykonuje go codziennie. Jego głównym zadaniem jest zatuszowanie wszelkich mankamentów naszej urody oraz podkreślenie najlepszych walorów. Liczba kosmetyków w makijażu dziennym powinna być ograniczona do minimum. Podczas malowania się powinniśmy postawić na jasne kolory, jak np. róże, beże, szarości. Jeżeli chodzi o kolor ust, to powinien on współgrać z kolorem naszych warg. Nie ma więc mowy o krzykliwych kolorach, takich jak chociażby ognista czerwień. Jeżeli czujemy się zbyt „goło”, możemy delikatnie obrysować kredką górną powiekę, uważając przy tym, aby była ona jak najbardziej naturalna.

Makijaż wieczorowy   Makijaż w roli głównej

Jest przeciwieństwem makijażu dziennego. Tu liczy się pomysł i żywe, wyraźne kolory. Oko powinno być całkowicie okonturowane, możemy również pozwolić sobie na takie szaleństwa jak sztuczne rzęsy lub mocne wytuszowanie swoich naturalnych. Warto dodać, że makijaż wieczorowy powinien współgrać z kreacją, jaką zamierzamy na siebie założyć. W przypadku czarnych lub czerwonych sukienek można pomalować powieki w odcieniach szarości, srebra. Można także pokusić się o wykonanie smoky-eyes. Ostatni rodzaj makijażu może być na początku dość trudny do wykonania. Nie ma co się jednak przejmować, ponieważ kilkakrotne przećwiczenie go na sobie gwarantuje pożądany efekt końcowy. Do kreacji w kolorze fioletowym pasuje połączenie na powiekach granatu, fioletu i czerni. Panuje tu pełna dowolność sposobu mieszania tych barw. Jeżeli nasza sukienka jest w kolorze zielonym, możemy pobawić się wszelkiego rodzaju odcieniami zieleni, szarości i modnej w tym sezonie limonki.

Makijaż służbowy

W tym makijażu powinniśmy zaakcentować przede wszystkim oczy. Naszym wyglądem reprezentujemy nie tylko siebie, ale również firmę, w której pracujemy. Powinniśmy zatem starać się przyciągać wzrokiem, a nie mocno umalowanymi ustami w krzykliwym kolorze. Tu również królują takie kolory jak beże, róże oraz delikatne fiolety. Możemy również podkreślić delikatnie powieki eye-linerem oraz wytuszować rzęsy. Każda pracująca kobieta powinna również pamiętać o tym, że nie tylko makijaż jest jej wizytówką. Liczą się również ładne, zadbane dłonie oraz odpowiednio dobrane ubranie, w zależności od wykonywanego zawodu.

Makijaż monochromatyczny Makijaż w roli głównej

Ten rodzaj makijażu charakteryzuje się niezwykłym efektem końcowym. Pokochali go projektanci mody oraz gwiazdy show-biznesu. Wykonanie makijażu monochromatycznego polega na użyciu jednego koloru w wielu odcieniach. Warto pamiętać, że kolory nakładamy pionowo (nigdy poziomo!), zaczynając od strony zewnętrznej oka. Od zewnątrz kładziemy najciemniejszy odcień wybranego koloru, dochodząc do najjaśniejszego. Aby uniknąć efektu „twardego” przejścia z jednego odcinania w drugi, powinniśmy pomiędzy położonymi odcieniami zastosować barwy pośrednie. W przypadku makijażu wykonanego z dwóch kolorów, potrzebujemy jeszcze jednego o środkowej tonacji do wyrównania przejścia. Wydawać się może, że makijaż monochromatyczny jest skompilowany w wykonaniu. Jednak   po kilkakrotnym przećwiczeniu go w domowym zaciszu dojdziemy do perfekcji. Efekt końcowy warty jest kilku lekcji malowania.

W chwili obecnej na rynku kosmetycznym jest ogromny wybór produktów służących do wykonania makijażu. Nie ma więc najmniejszego problemu z tym, żeby dobrać odpowiednie kosmetyki kolorowe do malowania, które nie były testowane na zwierzętach. Produkty naturalne, takie jak podkłady, cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentek. Ten fakt cieszy, ponieważ uświadamia nam, że nasze szczęście (w tym przypadku ładny makijaż) nie musi iść w parze z cierpieniem bezbronnych zwierząt. Pamiętajmy o tym, podczas kolejnych zakupów w drogerii!

Tekst: Emila Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Redakcja , Piątek 08.04.2011 (aktualizacja: 2011-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (9)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
aNuLa
ja tez nie maluje powiek na codzien , ale jak już ide na impreze to szaleje i nakładam brokat na powieki z donegala. Jest świetny mój ulubiony kolor to złoty donegal.com.pl
Dodano: 2011-10-20 18:20:05 Zgłoś nadużycie
kobieta
Nie maluję powiek, ewentualnie na jakieś większe wyjście.
Dodano: 2011-08-01 11:33:43 Zgłoś nadużycie
soniaselena
Próbowałam już makijaż monochromatyczny z fioletem, a po za tym do makijażu dziennego lubię dodawać trochę wieczorowego szyku:)
Dodano: 2011-07-31 19:18:05 Zgłoś nadużycie
Qarola
ciekawie brzmi ten makijaż monochromatyczny, będę musiała poćwiczyć go w domu przed lustrem.
Dodano: 2011-05-02 18:49:16 Zgłoś nadużycie
Audrey
Polecam jeszcze raz spróbować metody pionowej - daje lepsze rezultaty:)
Dodano: 2011-04-17 18:52:52 Zgłoś nadużycie
Audrey
Marcy, jeżeli nakładasz cienie poziomo, wtedy wygląda to "pasiasto", jeżeli natomiast pokombinujesz z nałożeniem np. dwóch trzech kolorów np. ciemna zieleń, potem jasny zielony, a w samych kącikach akcent żółci, a potem rozetrzesz miejsca styku poszczególnych ocieni, Twoje powieki będą barwne, a jednocześnie nikt nie będzie wiedział w którym miejscu zaczyna się kolor, a w którym kończy, daje to efekt naturalności:) POZDRAWIAM!!!!!
Dodano: 2011-04-17 18:51:55 Zgłoś nadużycie
marcy
Nigdy nie nakładam cieni pionowo, zawsze poziomo - czy to źle? Wypróbowałam tę metodę, ale jakoś mi nie wychodzi:) wracam do poziomu:)
Dodano: 2011-04-16 19:01:35 Zgłoś nadużycie
Milionowa
podoba mi się to zdjęcie przewodnie! nie odważyłabym się dokleić sobie takich rzęs, ale sa piękne! Chociaż...na specjalną okazję...może bym poszalała jednak:)
Dodano: 2011-04-15 18:01:37 Zgłoś nadużycie
Maja
Nie wiedziałam, że jest taki rodzaj makijażu jak monochromatyczny! Warto zapamiętać.
Dodano: 2011-04-11 22:57:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×