Uzależnienie od operacji plastycznych

W pogoni za ideałem i młodością coraz chętniej poddajemy się różnym zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej. Jednak od poprawiania swojej urody można się uzależnić. Sprawdź, jakie mogą być tego konsekwencje!

Uzależnienie od operacji plastycznych

Uzależnienie od operacji plastycznych
Z roku na rok wzrasta liczba osób, które poddają się różnego rodzaju zabiegom w klinikach medycyny estetycznej, które mają poprawić defekty urody i wzmocnić poczucie pewności siebie u pacjenta. Jeszcze do niedawna kontrowersyjne operacje powiększenia piersi, dziś stały się "standardowym" zabiegiem w ofercie chirurgów.

Obecnie, dysponując funduszami (w dalszym ciągu, aby móc poddać się operacjom plastyczny, trzeba mieć dużą ilość zgromadzonych na ten tel funduszy), możemy poprawić w swoim wyglądzie niemalże wszystko. Pacjentki mogą chcieć zmienić kształt swojego nosa, wyszczuplić wybrane partie ciała, przeszczepić włosy, zrekonstruować swoje wargi sromowe, a nawet upodobnić się wyglądem... do swojej ulubionej gwiazdy.


Poznaj wady operacji plastycznych

1. Każda operacja plastyczna wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Pacjenci muszą liczyć się z tym, że po  zabiegu pozostają blizny. Operacje wiążą się również z bardzo silnym okresem rekonwalescencji. Znane są również przypadki zapadnięcia w śpiączkę, a nawet śmierci pacjentki na stole operacyjnym.

2. Nie każda operacja plastyczna poprawia wygląd "na lepsze". Coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się młode, bardzo ładne pacjentki, które z powodów swoich psychicznych kompleksów, uważają się za mało atrakcyjne. W takich przypadkach, jeżeli lekarz zdecyduje się na wykonanie zabiegu, naraża pacjentkę na pogorszenie wyglądu.

3. Marzysz o tym, żeby wyglądać jak ulubiona aktorka czy piosenkarka? Pamiętaj o tym, że sympatia do gwiazdy może przeminąć. Nie będzie jednak już tak łatwo, aby przywrócić ciału poprzedni wygląd. Bardzo często jest to wręcz niemożliwe.

Fanki i fani operacji plastycznych


Amanda Lepore

Fanki operacji plastycznych


Joan Van Ark

Fanki operacji plastycznychMelanie Griffith

Fanki operacji plastycznychLoni Anderson

Fanki operacji plastycznych


Mickey Rourke

Fanki operacji plastycznychCarrot Top

Fanki operacji plastycznych
ID galerii:709
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock/ FameFlynetDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 26.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×