W trosce o szyję i dekolt

Skóra szyi i dekoltu jest doskonałym wyznacznikiem upływającego czasu, co wynika z jej struktury, jak również naszych zaniedbań w jej pielęgnacji! Zapoznajcie się z radami dotyczącymi dbania o jej wygląd, które dla Was przygotowałyśmy.

W trosce o szyję i dekolt

W trosce o szyję i dekolt


Skóra szyi i dekoltu jest cienka, delikatna i zawiera niewiele gruczołów łojowych, przez co prawie nie posiada ochronnej warstwy stworzonej przez hydrolipidy. Cechuje ją szybka utrata wody, elastyczności, przez co staje się przesuszona i wiotka. Zmarszczki pojawiające się na skórze szyi i dekoltu, to również wynik nadmiernego wystawiania skóry na promieniowanie UV bez odpowiedniego jej zabezpieczenia.

Niewłaściwa postawa ciała, czy spanie z głową wysoko uniesioną również pogarsza kondycję skóry, gdyż wtedy to mięśnie się osłabiają, co skutkuje bruzdami i efektem drugiego podbródka.

Jedną z podstawowych zasad prawidłowiej pielęgnacji skóry szyi i dekoltu jest codzienna aplikacja kosmetyków. Do trzydziestego roku życia może być to krem nawilżający, natomiast później warto sięgnąć po kremy z zawartością kwasów owocowych i retinolem. Skóra dojrzała potrzebuje kosmetyków z zawartością kolagenu, ceramidów oraz kwasu hialuronowego. Możemy wybrać również kosmetyki stworzone specjalnie do pielęgnacji skóry szyi i dekoltu, które posiadają w swoim składzie wszystkie niezbędne dla niej składniki.

W trosce o szyję i dekolt

W trosce o szyję i dekolt


Niezależnie od wyboru kosmetyku, powinien on być nakładany rano i wieczorem. Aplikujemy go masując szyję od dołu ku górze. Krem na dekolt możemy nakładać w podobny sposób, wykonując przy tym okrężne ruchy w kierunku od mostka do pach. Masaż jest również doskonałym sposobem na poprawienie krążenia krwi, przez co skóra staje się bardziej elastyczna. Do masażu możemy wykorzystać także kostki lodu owinięte w gazę. Warto też stosować peelingi -  raz w tygodniu - sprawdzi się w tej roli peeling drobnoziarnisty oraz enzymatyczny( inne mogą się okazać zbyt mocne).

O kondycję skóry szyi i dekoltu powinny dbać szczególnie kobiety posiadające duży biust, gdyż wtedy skóra jest narażona na szybszą utratę elastyczności. W życiu codziennym pamiętajmy o tym, aby nasza broda była lekko uniesiona, a mięśnie wzmocni bardzo proste ćwiczenie, które możemy wykonywać praktycznie w każdej chwili - zataczanie kręgów głową!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 21.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×