Wady i zalety trwałego prostowania włosów

Czy trwałe prostowanie włosów jest dla nich szkodliwe, czy wręcz przeciwnie, pozwala na uniknięcie codziennego narażania naszych włosów na działanie wysokich temperatur?

Wady i zalety trwałego prostowania włosów

Wady i zalety trwałego prostowania włosów


 

Mamy już na rynku kilka firm proponujących zdrowe i trwałe prostowanie włosów. Taki zabieg wykonywany jest w salonie fryzjerskim przez wykwalifikowanego fryzjera. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób zdeklarowanych na noszenie tylko prostych, dość gładkich fryzur. Prostowanie trwałe zmniejsza puszystość i elastyczność naszych włosów. Dlatego polecam zabieg prostowania z podniesieniem włosów od nasady, ponieważ możemy łatwiej ukryć mankamenty kształtu naszej głowy. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim dobre strzyżenie nadaje kształt i wygodę przy codziennym układaniu włosów, a prostowanie zawsze jest tylko dodatkiem (podobnie jak inne permanentne zabiegi, takie jak np. trwała ondulacja).

Zaletą trwałego prostowania jest fakt, że podczas codziennej stylizacji nie potrzebujemy prostownicy, a tym samym nie narażamy włosów na kontakt z wysoką temperaturą. Do pielęgnacji potrzebujemy tylko odpowiedniego szamponu, maski lub odżywki oraz jeden kosmetyk ułatwiający układanie.

Inaczej jest w przypadku prostowania jednorazowego. Tutaj proponowałbym zadbać o wysokiej klasy prostownicę, która przede wszystkim będzie posiadała wkład ceramiczny i termostat. Sprawna prostownica rozkłada równomiernie ciepło na ceramice, co skraca czas wykonania fryzury, a tym samym kontakt wysokiej temperatury z naszymi włosami. Dobór odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczenie włosów przed termostylizacją jest tutaj absolutnie najważniejszy.

Proponowałbym skonsultować się z fryzjerem, który zaproponuje pielęgnację odpowiednią do struktury włosów.
Nasz rynek jest pełen profesjonalnych produktów, lecz pamiętajmy, aby wybierać kosmetyki organiczne, głównie te uzyskane z kwasów owocowych, które chronią nasze włosy przed wysoką temperaturą i uszkodzeniami. A co najważniejsze, trwale modelują nawet bardzo oporne włosy, nadając im elastyczności i stanowiąc osłonę przed wilgocią.

Sławek Workert.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl

Sławek Workert
Stylista KMS California, salon Hirek Coiffure z Łodzi
Fot. FotoAlbert.pl


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 30.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
klaja20
No właśnie, zabiegi na włosy mogą sprawić, że będą one ładniejsze i bardziej modne, ale mogą też je osłabić. Ja zastanawiam się nad treskami z tego sklepu http://remy-hair.pl/info/rodzaje-wlosow . Czy taki zabieg u fryzjera będzie dużo kosztował ? I czy ma jakieś przełożenie do struktury rosnących włosów? Czy w ogóle nie szkodzą? Nie chciałabym ich uszkodzić więcej.
Dodano: 2018-05-27 14:58:26 Zgłoś nadużycie
debora99999999
Robiłam ten zabieg dwa razy i byłam bardzo zadowolona. Za każdym razem keratyną amazon keratin czekoladową.
Dodano: 2017-12-15 08:18:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×