Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

Każda z nas marzy, aby zachować swój młody wygląd na dłużej. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna, która zbiera coraz większe rzesze fanów. Nic dziwnego - jest bezpieczniejsza i nie wymaga użycia skalpela!

kolaz_skin.jpg

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną


Jędrna, gładka skóra – która z nas by takiej nie chciała? Niestety, czas jest nieubłagany i po pewnym czasie skóra zaczyna wiotczeć i pojawiają się zmarszczki. Mimo stosowania kremów, które mają zahamować ten proces, to natura jest niekiedy silniejsza.

Zostaje wtedy udać się do kliniki medycyny estetycznej i oddać się w ręce specjalistów, którzy pomogą naszej skórze odzyskać utraconą jędrność i witalność. Przed zabiegiem profesjonaliści dopasowują metodę leczenia do naszej skóry, a także dbają o jej pielęgnację przed, jak i po zabiegu. Zaleca się wtedy stosowanie preparatów zawierających antyoksydanty, które hamują rozwój wolnych rodników odpowiadających za starzenie się skóry.

Laboratoria SkinCeuticals są niewątpliwie numerem jeden w prowadzeniu badań nad wykorzystaniem antyoksydantów w pielęgnacji. Dziś ich produkty są wykorzystywane przez najlepszych dermatologów w profesjonalnych klinikach.


Wielkie BOOM na medycynę estetyczną


Laboratoria SkinCeuticals opracowały i potwierdziły naukowo skuteczność ZINTEGROWANEGO PROGRAMU PIELĘGNACJI ESTETYCZNEJ, który nie tylko przygotowuje skórę do zabiegów, ale także pomaga przyspieszyć regenerację skóry po zabiegach.

Zintegrowana pielęgnacja powstała, aby wspomagać profesjonalne zabiegi wykonywane pod opieką medyczną, takie jak: laseroterapia, botox, wypełniacze, peelingi chemiczne, mezoterapie igłowe. Program łączy kuracje przygotowującą z zaawansowaną pielęgnacją domową oraz profesjonalną pielęgnacją uzupełniającą w gabinecie dermatologicznym. Procedura ta pozwala zoptymalizować i wydłużyć efekty zabiegów medycyny estetycznej. 3 FUNDAMENTALNE ZASADY ANTI-AGING


ZAPOBIEGAĆ

PHLORETIN CF
oraz C E FERULIC

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

- naprawianie istniejących uszkodzeń
- powstrzymanie postępowego procesu starzenia


Antyoksydant w ciągu dnia powstrzymuje starzenie – nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, a także proces starzenia wyczerpują naturalne podkłady antyutleniaczy w organizmie. Miejscowe antyoksydanty SkinCeuticals zapobiegają procesom utleniania od zewnątrz.

C E Ferulic i Phloretin CF zwiększają naturalną ochronę antyoksydacyjną skóry. Dodatkową korzyścią jest poprawa kolorytu i struktury skóry oraz redukcja linii zmarszczek.

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną
C E Ferulic – preparat zawiera oryginalną formułę: 15-proc. Kwasu L-askorbinowego, 1-proc. Alfa-tokoferolu oraz 0,5proc  kwasu ferulowego. Wzmacnia strukturę skóry aż 8-krotnie! Poprawia także jędrność skóry i zmniejsza zmarszczki dzięki pobudzeniu syntezy kolagenu.Wielkie BOOM na medycynę estetycznąPhloretin CF Gel
– serum w innowacyjnej formie żelu. Oprócz kwasu L-askorbinowego i ferulowego zawiera 2-proc. floretyny. Chroni komórki przed uszkodzeniami, a także likwiduje powstałe juz przebarwienia.

CHRONIĆ


ULTRA FACIAL DEFENSE SPF 50 oraz SHEER MINERAL UV DEFENSE SPF 50

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

- szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej


Codzienna ekspozycja na słońce przyspiesza proces starzenia:
• promienie UVB są odpowiedzialne za procesy starzenia
• promienie UVA stanowią 95% promieni UV, które docierają do naszej skóry przez cały rok i generują wolne rodniki
• utlenianie pigmentu skóry: ciemnienie skóry i bardziej widoczne plamki
• uszkodzenie fibroblastów: wywołujące zmarszczki i utratę jędrności


KORYGOWAĆ

BLEMISH + AGE DEFENSE

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

- skuteczne działanie na niedoskonałości, które pozwala działać również na oznaki starzenia

Kompleksowe rozwiązanie na niedoskonałości i starzenie się skóry.
Po latach skutecznych, ale odwadniających skórę i zwiększających uwrażliwienie terapii lekowych wielu dorosłych zmagających się z niedoskonałościami jest gotowych na przejście do bardziej tolerowanych, ale wciąż skutecznych rozwiązań w zwalczaniu niedoskonałości poprawiających jednocześnie kondycję skóry.


Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną


ZINTEGROWANY PROGRAM PIELĘGNACJI ESTETYCZNEJ - MODELE

• PEELINGI CHEMICZNE
Cel programu pielęgnacyjnego: eksfoliacja przed i po zabiegu medycyny estetycznej przygotowująca skórę dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów podczas zabiegu. Zmniejszająca widoczność linii i zmarszczek oraz wielkość porów.

• MEZOTERAPIA IGŁOWA
Cel programu pielęgnacyjnego: stymulacja kolagenu już podczas pielęgnacji przygotowującej, a także dzięki pielęgnacji pozabiegowej , aby wspomóc i zwiększyć rezultaty zabiegu mezoterapii. Pielęgnacja pozabiegowa ma także na celu skrócenie okresu regeneracji.

• WYPEŁNIACZE I TOKSYNA BOTULINOWA
Cel programu pielęgnacyjnego: stymulacja kolagenu już podczas pielęgnacji przygotowującej, aby zwiększyć gęstość skóry i zmniejszyć widoczność linii, zwiększając jednocześnie skuteczność zabiegu dermatologicznego.

• ZABIEGI LASEROWE: NIEABLACYJNE I ABLACYJNE
Cel programu pielęgnacyjnego: Eksfoliacja przed i po zabiegu pozwalająca na zmaksymalizowanie rezultatów. Zwiększenie efektywności antypigmentacyjnej, łagodzenie,  przyspieszanie okresu gojenia po zabiegu oraz poprawa generalnej kondycji skóry, dzięki zastosowaniu antyoksydantów o szerokim spektrum działania.


Z zabiegów najczęściej korzystają kobiety między 30 a 50 rokiem życia. Okazuje się, że z czasem zwiększa się ich świadomość dotycząca medycyny estetycznej. Im większa wiedza na temat medycyny estetycznej tym większa świadomość kobiet. Pacjentki zaczynają rozumieć, że nie chodzi tu tylko o maskę na twarzy, usunięcie konkretnej zmarszczki i duże usta, ale głównie o profilaktykę i opóźnienie procesów starzenia, a także naturalny wygląd  - mówi Ivana Stankowić, dermatolog.

Jest jednak sporo pacjentek, które nie potrafią rozgraniczyć zabiegów z zakresu medycyny estetycznej a kosmetologii. Jaka jest zatem różnica? Który zabieg to kosmetologia a który już leży w dziale medycyny estetycznej? Kosmetolodzy coraz odważniej wkraczają na teren medyczny - zajmują się zabiegami przeznaczonymi tylko dla lekarzy nie radząc sobie z powikłaniami, których niestety przybywa. Powikłania wtedy trafiają do nas, a wieść o nich uderza w nas wszystkich. Staramy się uczyć społeczeństwo, że kosmetologia to dziedzina mówiąca o pielęgnacji, bardzo pomocna lekarzom dermatologom. Nie może ona zajmować się zabiegami inwazyjnymi np: laseroterapią, wypełnianiem, wolumietrią, toksyną botulinową, korekcją ust, mezoterapia igłową.... Wiedzę dotyczącą takich zabiegów ma tylko właściwie przeszkolony lekarz. Kosmetolodzy są pomocni dla lekarzy - często jest to wsparcie w naszych gabinetach przy zabiegach pielęgnacyjnych, nawilżających, peelingach kawitacyjnych itp. Zdarza się również, że w gabinetach bardziej inwazyjne zabiegi wykonywane są przez kosmetologów, ale zawsze jest nadzór lekarza! – wyjaśnia dr Ivana Stankovic.


Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

SkinCeuticals proponuje kompletną gamę usług i zabiegów przeciw starzeniu, wykonywanych przez najlepszych specjalistów w dziedzinie pielęgnacji skóry.

KORYGUJĄCY ZABIEG PRZECIW STARZENIU
Dzięki wykorzystaniu profesjonalnej maski ujędrniającej bogatej w witaminę C, skóra jest dotleniona i rozjaśniona, zmarszczki ulegają wygładzeniu. Masaż specjalny, uszczypnięcia Jacquet, poprawia mikrocyrkulację i ożywia głębsze warstwy skóry. Zabieg umożliwia również pielęgnację dłoni, oferując ich skórze gładkość i jedwabistość.

PRZYWRACAJĄCY BLASK ZABIEG UJEDNOLICAJĄCY NIEREGULARNY KOLORYT SKÓRY
Dzięki zastosowaniu masażu ugniatającego, mikrokrążenie ulega poprawie. Wykorzystywane podczas zabiegu produkty rozświetlają skórę, nawilżają, koją i wyrównują pigment, oraz zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień, dodatkowo poprawiając kondycję skóry.

INTENSYWNY ZABIEG DLA SKÓRY ODWODNIONEJ
Wykorzystane w trakcie tego zabiegu techniki masażu, ułatwiają wchłanianie substancji nawilżających. Zastosowane produkty odpowiednio nawilżają, odżywiają oraz wspomagają regenerację skóry, co zapewnia poprawę funkcjonowania jej naturalnej bariery ochronnej, dzięki czemu jest ona nawodniona, elastyczna, wspaniale wygładzona i odświeżona.

ZABIEG OCZYSZCZAJĄCY DLA SKÓRY Z PROBLEMAMI, Z ZASTOSOWANIEM
BLEMISH + AGE
Specjalnie dobrane produkty o nietłustych konsystencjach oraz masaż drenujący sprawiają, że skóra jest doskonale oczyszczona, a mikrokrążenie pobudzone.

KOJĄCY ZABIEG DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ
Skóra wrażliwa potrzebuje specjalnej pielęgnacji, dlatego też zabieg ten oferuje jej specjalny masaż Shiatsu, który koi skórę, łagodzi uczucie napięcia i zmniejsza wrażliwość. Dodatkowo specjalnie dobrane produkty o optymalnej koncentracji składników aktywnych i działaniu łagodzącym, wzmacniają działanie masażu. Jako jedyny zabieg nie przewiduje peelingu.

POPRAWIAJĄCY KONDYCJĘ ZABIEG DLA MĘŻCZYZN
Jest to zabieg skoncentrowany na pielęgnacji przeciw starzeniu się skóry i jej przebarwieniom, podczas którego wykonuje się masaż PALPER-ROULER (rolowania) z zastosowaniem produktów do grubszej, a także zwykle bardziej tłustej skóry męskiej, które regulują nadmiar wydzielanego serum i ujednolicają koloryt skóry.

ZAAWANSOWANY ZBAIEG DLA SKÓRY DOJRZAŁEJ
Koncentrując się na najnowszych recepturach w systemach pielęgnacyjnych, zabieg został opracowany, aby odpowiedzieć bezpośrednio na przyczyny biologicznego starzenia się skóry. Powitalny masaż pleców dla optymalnego komfortu, relaksuje i wycisza. Kompleksowa pielęgnacja twarzy, dekoltu i dłoni redukuje zmarszczki, wygładza, rozświetla i odżywia skórę, zwiększając jej napięcie tkankowe.


Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

A co mówią specjaliści?


Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

Ivana Stankowić
specjalista, dermatolog w klinice Dermea

W warszawskim gabinecie dermatologii ogólnej i estetycznej Dermea laseroterapia wykonywana jest od lat. Stanowi ona jedno z najważniejszych narzędzi w codziennej praktyce dermatologa. Wykorzystywana jest w celach estetycznych a także jako narzędzie w terapii wielu chorób i dolegliwosci skórnych zaczynając od laserowego usuwania zbędnego owlosienia, poprzez laserowe usuwanie zmian naczyniowych, barwnikowych, niebarwnikowych  zmian skórnych, kończąc na laserowym usuwaniu blizn i odmładzaniu skóry. W naszym gabinecie każdy zabieg laserowy poprzedzany jest konsultacją dermatologiczną oraz właściwą kwalifikacją pacjenta. Szczególną uwagę zwracamy na odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu jak i na postępowanie pozabiegowe, zalecając preparaty regenerujące, przyspieszające gojenie oraz pozwalające pacjentom na szybki powrót do codziennych zajęć.Do takich preparatów należą antyoksydanty. Powinny one stanowić nieodłączny element codziennej pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Pelnią one rolą ochronną przed wolnymi rodnikami, które powstają pod wpływem otaczających nas czynników środowiskowych (m.in.: promieniowanie uv, zanieczyszczenia środowiska, światło podczerwone…). Wolne rodniki odpowiadają za degradację i uszkodzenia  struktur skóry, a  w konsekwencji prowadzą do przyspieszania procesów starzenia. W swojej codziennej praktyce najczęściej zalecam preparaty zawierające Vit C, Vit E, kwas ferulowy oraz phloretin. Ostatnie badania pokazują, że użycie dermokosmetykow zawierających ww antyoksydanty w odpowiednich stężeniach (zawsze z jednoczesnym stosowaniem fotoprotekcji) po zabiegach laserowych przyspiesza  procesy gojenia, zmniejsza rumień i obrzęk pozabiegowy, redukuje stan zapalny,
a także przedłuża efekty danego zabiegu.


Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

Ilona Podworska
dermatolog, kosmetolog, lekarz medycyny estetycznej w klinice Derkomed


W mojej praktyce lekarskiej w dziedzinie medycyny estetycznej poszukiwałam preparatów pielęgnacyjnych, które przedłużałyby efektywność wykonywanych przeze mnie zabiegów, m.in. laserowego odmładzania skóry laserem Fraxel, wypełniania, odmładzania oraz poprawy owalu twarzy kwasem hialuronowym, zabiegów ostrzykiwania toksyną botulinową oraz licznych, medycznych peelingów. Dobrodziejstwem okazały się preparaty marki Skin Ceuticals, które poza działaniem pielęgnacyjnym wykazują intensywne działanie terapeutyczne. Przykładowo antyoksydanty CE Ferulic lub Phloretin CF w widoczny sposób neutralizują działanie wolnych rodników, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry na poziomie komórkowym, pobudzając tym samym syntezę kolagenu, co jak najbardziej współgra z zabiegami estetycznymi.Zauważyłam, że preparaty te stosowane systematycznie w połączeniu z innymi dermokosmetykami tej marki pozwalają na wydłużenie oraz pogłębienie stosowanych przez mnie terapii skóry w gabinecie. Preparaty te stosowane np.: po zabiegach Regeneris, czyli ostrzykiwaniu skóry osoczem bogatopłytkowym pobieranym z krwi pacjenta, minimalizują zaczerwienienia oraz podrażnienia po zabiegu, przyspieszają regenerację skóry, która jeszcze przez długi czas cieszy mnie oraz moich pacjentów swoim pięknym wyglądem.


Wielkie BOOM na medycynę estetyczną

Wielkie BOOM na medycynę estetyczną


WYGRAJ WARSZTATY PROWADZONE PRZEZ SPECJALISTÓW!

Interesujesz się i korzystasz z zabiegów medycyny estetycznej? A może chciałabyś dopiero zacząć z nich korzystać? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie konkurs! Do wygrania są warsztaty prowadzone przed doświadczonych specjalistów, którzy umiejętnie wdrożą Cię w jej tajniki!


Prowadzone będą w dwóch miastach:

• Warszawie w klinice DERMEA (12.04.2014r.)
oraz
• Tarnowskich Górach w klinice DERKO-MED (20.03.2014r.)


Warsztaty będą prowadzone w 10-osobowych grupach, zatem do rozdania mamy 20 zaproszeń!

Dodatkowo, podczas warsztatów każda z uczestniczek otrzyma produkty SkinCeuticals,
a następnie będą musiały wydać własne opinie, które zostaną opublikowane.


Aby wziąć udział, wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jakie 3 warunki powinien spełnić skuteczny antyoksydant?
(podpowiedzi szukajcie TUTAJ)

Na zgłoszenia czekamy do 10 marca.

Regulamin znajdziecie TUTAJ.

belka_skin.jpg


DERMEA
Gabinet Dermatologii Ogólnej i Estetycznej
Filtrowa 62
02-057 Warszawa
tel. 22 895 27 96

DERKO-MED
Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii
ul. ks. Wajdy 2b
40-864 Tarnowskie Góry
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Poniedziałek 24.02.2014 (aktualizacja: 2014-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×