Włosy pod letnią ochroną

Chciałabyś się dowiedzieć, w jaki sposób skutecznie zregenerować swoje włosy po opalaniu na słońcu oraz kąpielach w oceanie? Skorzystaj z naszych porad!

Włosy pod letnią ochroną

Włosy pod letnią ochroną


Promieniowanie UV ma bardzo niekorzystny wpływ na kondycję włosów, ponieważ powoduje uszkodzenie ich warstwy korowej. Promienie słoneczne powodują odbarwienia i sprawiają, że włosy tracą wytrzymałość i stają się słabe i łamliwe. Najbardziej narażone na promieniowanie UV są włosy blond, siwe i rozjaśniane. Ciemne włosy są bardziej odporne na działanie słońca niż jasne, ponieważ zawierają dużą ilość melaniny działającej jak filtr słoneczny. Im więcej melaniny we włosie (a więc włosy mają ciemniejszy kolor), tym są one skuteczniej chronione. Jednak nie oznacza to, że brunetki nie muszą chronić swoich włosów przed słońcem.

W lecie powinniśmy zadbać o nakrycia głowy oraz przede wszystkim zaopatrzyć się w profesjonalne kosmetyki do włosów o działaniu silnie nawilżającym i regenerującym. Zalecam stosowanie profesjonalnego szamponu do włosów z zawartością specjalnych filtrów, który dokładnie oczyści włosy z soli, chloru i piasku. Aby wzmocnić efekt działania szamponu, po każdym myciu należy zastosować maskę silnie nawilżającą z filtrami chroniącymi przed promieniami UV.

Niestety to może nie wystarczyć. Kąpiele słoneczne oraz morskie powodują trwale uszkodzenie włosów, którym zaradzić może jedynie profesjonalna regeneracja w salonie fryzjerskim. Szczególnie polecałbym zabiegi sauny parowej przy wykorzystaniu odpowiedniego programu pielęgnacyjnego, np.:

•    program wzmocnienie-odbudowa – dla uzyskania długotrwałego wzmocnienia struktury dla włosów delikatnych i słabych,
•    program wzmocnienie i wyrównanie struktury – dla uzyskania długotrwałego wyrównania struktury włosów delikatnych i wrażliwych,
•    program gładkość i przywrócenie równowagi – dla uzyskania długotrwałej, intensywnej pielęgnacji na włosach przeciążonych i łamliwych,
•    program poskromienie i przywrócenie równowagi – dla uzyskania długotrwałej pielęgnacji i poskromienia zniszczonych, niesfornych, łamliwych włosów z rozdwojonymi końcówkami,
•    program elastyczność i odbudowa – dla uzyskania długotrwałej i intensywnej pielęgnacji dla włosów bardzo osłabionych,
•    program gładkość i odbudowa – dla długo utrzymującej się intensywnej pielęgnacji i poskromienia wyjątkowo zniszczonych zabiegami chemicznymi i środowiskowymi włosów.

Jako dopełnienie zalecałbym profesjonalne strzyżenie w celu eliminacji zniszczonych końcówek. Pamiętajmy, że odpowiednia ochrona włosów przed słońcem oraz systematyczna pielęgnacja po urlopie to gwarancja, że piękne i zdrowe włosy będą wspaniałym dopełnieniem opalenizny oraz gwarancją promiennego wyglądu.

Dariusz Degowski
Ekspert MilionKobiet.pl
Dariusz Degowski
Mistrz Europy, brązowy medalista Mistrzostw Świata
Stylista GOLDWELL, Salon Fryzjerstwa Artystycznego Dariusz Degowski z Gdańska

Fot. Łukasz Ostalski


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 14.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×