5 najczęściej popełnianych błędów podczas koloryzacji włosów cz. 1.

Każda z nas popełniła kiedyś lub padła ofiarą któregoś z tych błędów. Jak ich nie powtórzyć?

farbowaniebledynr1main.jpg

Farbowanie włosów nie jest prostą sprawą. Trzeba robić to umiejętnie i brać pod uwagę naprawdę wiele czynników, które mogą pójść nie tak. 

Czasem zdarza się, że poprawne położenie farby nie wychodzi nawet fryzjerce... Jakie są najpopularniejsze błędy popełniane zarówno przez Polki w domach, jak i przez niektóre fryzjerki w salonach i jak ich uniknąć? 


Kolorowe pasy

Czasem po farbowaniu okazuje się, że mamy na głowie... wielokolorowe pasy. Jak to możliwe? Wszystko przez niedobranie koloru farby do tego co mamy na głowie. 

Odrosty lub/i jaśniejsze końcówki trzeba farbować innym kolorem, aby zrównał się z tym, który mamy na reszcie włosów. Jeśli natomiast chodzi o rozjaśnianie, zawsze należy również pamiętać o tym, że farbę fryzjerką rozrabiamy z konkretną wodą rozjaśniającą o danym stężeniu procentowym. Niekiedy na odrosty i na resztę włosów musimy zadziałać inną wodą, aby efekt był równomierny. 


Farbowany hełm

To pojęcie popularne swego czasu w jednej z reklam farb do włosów na stałe weszło chyba już chyba do codziennej mowy kobiet. O co chodzi z tym hełmem?

To efekt kolorystyczny po farbowaniu, zwykle, gdy nakłada się żywe lub intensywne kolory na głowę. Zbyt duża ilość farby i zbyt intensywny kolor, ale także słaba jakość nakładanego kosmetyku mogą sprawić, że efekt będzie karykaturalny. Warto mieć to na uwadze, wybierać dobrej jakości kosmetyki o w miarę naturalnym zabarwieniu i nie przesadzać z ich ilością podczas aplikacji. 


 zdjęcie: iStock 

Zobacz też:


Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 07.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja się sama takich rzeczy nie podejmuje, moja przyjaciółka jest fryzjerką i zawsze oddaje się w jej ręce. Już w tej branży trochę siedzi więc niemałe ma doświadczenie. Ostatnio jak u niej byłam to miała takie nowe koło do koloryzacji włosów, zmawiała je przez internet ze sklepu Lafed. Fajna sprawa te koło i efekt koloryzacji o wiele lepszy niż normalnie.
Dodano: 2017-07-06 11:29:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×