Czy powinnaś zrezygnować z odżywki do włosów?

Oto nowy sposób na zdrowe i lśniące włosy!

ThinkstockPhotos-508228709.jpg

Ostatnio kosmetyki do włosów nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem. Głównie dlatego, że większość z nich mocno wysusza włosy (jak większość szamponów) i wpływa na nie niekorzystnie poprzez duży pierwiastek chemii w nich zawartej. A skoro szampon wysusza włosy, suszarka jeszcze je pogrąża, to czy naprawdę ratuje Cię Twoja odżywka? Postanowiłyśmy to sprawdzić na własnej skórze (głowie) i oto do jakich wniosków doszłyśmy.

Zobacz też: Jak prawidłowo nakładać i spłukiwać odżywkę do włosów? 


POCZUJESZ LEKKOŚĆ WE WŁOSACH

Dużo się mówi o tym, jak odżywki potrafią obciążać włosy. Najgorzej gdy używasz nieodpowiedniego produktu, bądź zbyt często (większość powinno się stosować raz-dwa w tygodniu). Jeśli po jakimś czasie stosowania swojej odżywki nie czujesz tej różnicy, która towarzyszyła Ci na początku, zdecydowanie powinnaś odstawić produkt na półkę. To trochę taki odwyk dla włosów.


TWOJE WŁOSY MOGĄ BYĆ BARDZIEJ LŚNIĄCE

Pod warunkiem, że nie będziesz ich też przesuszać suszarką. Wtedy odczujesz różnicę. To, co widziałaś we włosach na samym początku, zaraz po rozpoczęciu stosowania odżywki to bardzo krótki efekt. Podobny zauważysz po mniej więcej tygodniu od odstawienia dodatkowych produktów.

Polecamy: Jak pielęgnować włosy w domu? 


ODCZUJESZ MNIEJ PROBLEMÓW SKÓRNYCH

Niektóre odżywki potrafią mocno wysuszać skórę głowy, powodując łupież czy inne choroby skórne. Winę za to do tej pory zrzucałaś na stres w pracy? Może się okazać, że to niestety Twoja odżywka.


TWOJE WŁOSY MOGĄ SIĘ BARDZIEJ PLĄTAĆ

Niestety to prawda. Wszystkie te składniki, które sprawiały, że szczotka nie plątała się w gąszczu kłaczków, faktycznie pozwolą Ci odczuć różnicę. Na niekorzyść. Nawet Tangle Tezzer może nie pomóc. Cóż, nikt nie mówił, że są same plusy.

Sprawdź też: Wiosenna pielęgnacja włosów 


PRZESTANĄ SIĘ TEŻ BARDZIEJ PRZETŁUSZCZAĆ

Pamiętasz jak w liceum kupiłaś odżywkę do włosów przetłuszczających? Ta sama stoi nadal na Twojej półce? Cóż, może się okazać, że nie jest Ci dłużej potrzebna. Spróbuj odstawić ją na kilka tygodni, a zobaczysz, że Twoje dawne problemy z przetłuszczaniem mogły już dawno odejść. To Twoja odżywka mógła tak niekorzystnie na nie wpływać.


Źródło: PureWow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 17.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×