Te czynności ułatwią zapuszczanie włosów!

Każda z nas chciałaby mieć piękne, zdrowe i długie włosy. Pewnie zastanawiałaś się, czy istnieją jakieś magiczne sposoby na to, by przyśpieszyć ich wzrost - może magicznych metod nie ma, ale są za to pewne czynniki, które mogą im to ułatwić. Poznaj je!

długie włosy.jpg

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Woda jest niezbędna, aby Twoje włosy wyglądały lśniąco i zdrowo!  Wypłukuje ona toksyny z organizmu, które są efektem ubocznym spożywania jedzenia. Jeśli zadbasz o właściwe nawodnienie, odbije się to na zdrowiu i jakości Twoich włosów, a w konsekwencji będą miały lepsze warunki do szybszego wzrostu.

Ochrona

W zależności od pory roku, odpowiednio powinnaś chronić swoje włosy - ani słońce, ani chłód nie są ich sprzymierzeńcem. Zarówno promienie słoneczne, jak i mroźne powietrze źle wpływają na kondycję włosów, co może sprawić, że nie dość, że będą one wyglądać na matowe i zmęczone, to dodatkowo  będzie utrudniony ich wzrost.
Dlatego pamiętaj, by latem nosić stylowy kapelusz lub chustkę, natomiast zimą koniecznie zakładaj czapkę.

Warto zobaczyć: Maseczki domowe na włosy


Podcinaj

Aby cieszyć się postępem w zapuszczaniu włosów, paradoksalnie zaleca się regularne podcinanie końcówek. Podcinaj włosy mniej więcej co 3 miesiące - dzięki temu utrzymasz strukturę końcówek włosów w znakomitym stanie, nie będą się kruszyć  i tym samym wpłynie to na szybkość , z jaką będą Ci rosnąć włosy!

Suszenie

Nigdy nie susz ani nie czesz włosów, gdy są jeszcze mokre -  tym sposobem doprowadzisz do uszkodzeń. Po umyciu, daj im chwilę, żeby same podeschły, załóż turban, delikatnie przetrzyj ręcznikiem.  Jeśli tylko to możliwe, używaj suszarki jak najrzadziej. Gorący strumień powietrza sprawia, że włosy stają się słabe, łamliwe i suche. Najlepszym możliwym wyjściem jest pozwolić im wyschnąć naturalnie, natomiast jeśli śpieszysz się i musisz pomóc przyśpieszyć ten proces, zastosuj chłodniejszy strumień powietrza.

Odpowiedni szampon

Zanim kupisz swój ulubiony szampon, przeczytaj jego skład. Staraj się unikać specyfików, które zawierają sylikon.  Takie szampony wysuszają włosy oraz zatykają mieszki włosowe, co spowalnia ich wzrost, bo włos kieruje swoją siłę na regenerację. Stosuj szampony dla dzieci, ponieważ w ich składzie nie powinno być szkodliwych składników.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:
ID galerii:705


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 03.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Mnie fryzjerka poradziła, żebym zaczęła brać tabletki biotebal. W składzie tego leku jest biotyna, która pobudza porost włosów. Bardzo dobrze y mnie zadziałały
Dodano: 2018-03-31 20:50:55 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×