Wpływ długości włosów na ich wypadanie

Czy długość włosów ma wpływ na ich wypadanie radzi Ekspert MilionKobiet.pl Magdalena Pankowska, specjalista trycholog.

Wpływ długości włosów na ich wypadanie

Wpływ długości włosów na ich wypadanie


Im dłuższe włókno włosa tym bardziej obciążony jest mieszek włosowy w którym osadzona jest cebulka. Noszenie bardzo długich włosów, silne ich ściąganie przy upinaniu może prowadzić do wypadania. Z obciążonego mieszka włosowego, włos wypada zdecydowanie szybciej, na jego miejsce wyrasta nowy ale już delikatniejszy włos, następuje również proces spłycania mieszków, które w pewnym momencie mogą zupełnie się zasklepić. Noszenie długich włosów przez bardzo długi czas może spowodować ich ścieczenie i przerzedzenie.

Kliknij i poznaj najmodniejsze fryzury na jesień 2012!

Bardzo ważne jest mycie włosów a w szczególności długich. Bardzo złym nawykiem jest mycie włosów w pochylonej nad wanną pozycji. Włosy znajdują się wtedy w nienaturalnej pozycji, wilgotne są dużo bardziej podatne na uszkodzenia i łamanie. Mycie należy rozpocząć od dokładnego rozczesania jeszcze suchych włosów – zawsze zaczynając od wolnych brzegów. Kolejnym krokiem jest dokładnie zmoczenie skóry i włosów z głową delikatnie odchyloną do tyłu oraz równomierna aplikacja szamponu (ułatwi nam to rozcieńczenie kosmetyku w niewielkiej ilości wody).

Kliknij i dowiedz się więcej na temat stylizacji oraz pielęgnacji włosów!

Po spłukaniu szamponu konieczna jest aplikacja odżywki lub maski, przed tą czynnością warto jest jednak delikatnie odsączyć włosy ręcznikiem z namiaru wody, która stanowić może barierę do działania składników odżywczych. Preparat aplikujemy zawsze kilka centymetrów od skóry głowy starając się delikatnie rozczesywać włosy palcami dzięki temu zapobiegniemy nadmiernym kołtunieniu i plątaniu co za tym idzie nadmiernemu wypadaniu przy myciu.

Kliknij i poznaj modne kolory farb do włosów na jesień!


Często słyszymy, że przy problemie wypadania, osłabienia włosów może pomóc radykalne ich ścięcie, owszem może to pozytywnie wpłynąć na kondycję włosów najważniejsze jednak jest ustalenie przyczyny osłabienia.

Styliści zachęcają do eksperymentowania z nowymi fryzurami, zwłaszcza z krótkimi cięciami. Znakomicie podkreślają one kształt twarzy, a nawet mogą wykreować Twój zupełnie nowy wizerunek!


ID galerii:640


Ekspert MilionKobiet.pl
Magdalena Pankowska
specjalista trycholog

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 30.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×