Wybierz idealną prostownicę do włosów

Zastanawiasz się, która prostownica jest lepsza: szklana czy ceramiczna?


Wybierz idealną prostownicę do włosów

Wybierz idealną prostownicę do włosów


Przed wyborem prostownicy do włosów, koniecznie odpowiedz sobie na pytanie, czy jest ona Ci niezbędna, czy nie ma możliwości stylizowania Twoich włosów bez jej pomocy?

Nie chodzi o to, że używanie prostownicy to grzech, ale o to, że łatwo jest się od niej uzależnić. Wtedy skutki używania prostownicy mogą być bardzo złe, począwszy od nadmiernego puszenia się, szybszej utraty koloru aż do mocnego rozdwajania końcówek. Może to nawet doprowadzić do kruszenia się włosów.
Dlatego jeśli już rozpoczynasz swoją przygodę z prostownicą, używaj jej z umiarem, przygotowując włosy odpowiednimi kosmetykami chroniącymi przed wysoką temperaturą.

Zastanawiasz się, jaki szampon do włosów wybrać? - skorzystaj z porad naszego eksperta!


Prostownic do włosów jest kilkanaście rodzajów, ja skupię się na tych najczęściej spotykanych – ceramicznej i szklanej. Najważniejsza różnica pomiędzy nimi to to, że ceramika po podgrzaniu ma właściwość wytwarzania jonów ujemnych, które mają działanie antystatyczne i zamykają łuski włosów.

Dzięki czemu dobry efekt prostowania jest możliwy do uzyskania już po jednym przeciągnięciu po paśmie włosów. W przypadku prostownic szklanych może zachodzić potrzeba kilkukrotnego rozprostowywania pasma włosów do idealnego efektu, co zwyczajnie je przegrzeje i zdecydowanie szybciej uwrażliwi.


Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg
Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 12.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×