6 zdumiewających zabiegów kosmetycznych ubiegłego stulecia

Zamrażanie piegów czy ogromna maska tlenowa na zmarszczki? Zobacz, jak kiedyś dbano o urodę!

1111111.jpg

Kobiety zawsze chcą wyglądać pięknie, bez względu na to, jakie sposoby będą musiały wykorzystać. Jak kiedyś radzono sobie z niedoskonałościami? Oto 6 najciekawszych zabiegów ubiegłego wieku:

Glamour Bonnet

To zabieg, który stymulował warunki panujące w górach, poprzez obniżenie ciśnienia atmosferycznego wokół głowy. Miał on skutecznie odmłodzić skórę głowy pacjentki. Wystarczyło założyć na głowę ogromną maskę tlenową podłączoną do maszyny z tlenem. 

Lodowa maska

W ubiegłym stuleciu furorę robiły plastikowe kostki, które wypełniano wodą, zamrażano i umieszczano na twarzy. Mimo że lód wywoływał dość nieprzyjemne wrażenie, tego typu maseczka skutecznie likwidowała przebarwienia, a także oznaki zmęczenia. 

Sposób na loki

Niegdyś kobiety nie używały lokówek... Kręcenie włosów za pomocą wałków często było nieskuteczne, dlatego idealną fryzurę osiągano dzięki ogromnym grzejnikom, które pod wpływem gorącego powietrza kręciły włosy. 

Peleryny przeciwsłoneczne

Mimo że w dzisiejszych czasach opalenizna jest na topie, kiedyś dużo bardziej doceniano jasną, porcelanową cerę. Dlatego zamiast stroju kąpielowego, kobiety wybierały ogromne peleryny, zasłaniające je od głowy po same stopy. Nie wyglądało to korzystnie, jednak skutecznie chroniło przed działaniem promieni słonecznych.

Odchudzające fotele

Wydaje Ci się, że do zrzucenia kilku zbędnych kilogramów, potrzebny jest ruch? W latach 40 ubiegłego wieku niezwykle modne było korzystanie z foteli, które rzekomo miały odchudzać. Urządzenie w specjalny sposób ugniatało nogi kobiety. Niestety, na efekty trzeba było dość długo czekać.

Zamrażanie piegów 

Piegi to ogromny atut wielu z nas, jednak część kobiet uważa je za zmorę. Obecnie możemy udać się do kosmetyczki, która rozjaśni naszą cerę. Kiedyś nie było takiej możliwości- kobiety wybierały wtedy zamrażanie piegów za pomocą dwutlenku węgla. Czasami zabieg ten pozostawiał ślady na twarzy.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 06.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×