Trwała rzęs - słyszałaś o tym?

Trwałe podkręcenie rzęs jest alternatywą dla codziennego korzystania z zalotki lub specjalnego tuszu. Poprawia wygląd oczu i sprawia, że rzęsy wydają się gęstsze i dłuższe. Jednak czy warto zastosować ten zabieg? Sprawdź!

rzęsy.jpg

Na czym polega zabieg?

Jest to typowy zabieg chemiczny, który jest dla struktury włosów nieodwracalny, do momentu ich odrośnięcia. Pierwszym krokiem trwałego podkręcenia rzęs jest nałożenie płynu, który niszczy dotychczasową strukturę włosa, następnie się go zmywa, a na koniec nakłada się utrwalacz, pomagający rzęsom utrwalić ich nowy kształt. Całość zabiegu trwa około 30-40 minut, a sam efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni.

Zobacz tez: Co powinnaś wiedzieć o sztucznych rzęsach?

Jakie są wady?

Zalety trwałej rzęs są oczywiste - zabieg ondulacji przeznaczony jest dla kobiet, które nie są zadowolone ze swych prostych, krótkich rzęs. Uzyskany efekt to pięknie podkręcone rzęsy, które sprawią wrażenie zdecydowanie dłuższych.
A co z wadami? Czy w ogóle jesteśmy w stanie się jakichś doszukać?
Niestety tak. Po zabiegu trwałej rzęsy będą w zdecydowanie gorszej kondycji - będą osłabione, rzadsze, mogą wypadać. Permanentne podkręcenie niesie za sobą również ryzyka podrażnienia twarzy i oczu, a także zbyt mocny, nieestetyczny i przerysowany kształt rzęs.

Fot: Thinkstock
Zobacz też:

ID galerii:668


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 24.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Rzęsy podkręcone trwałą

    Rzęsy podkręcone trwałą

    Marzysz o idealnie podkręconych rzęsach o każdej porze dnia i nocy? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu trwałej, co ma swoje plusy i minusy. Przedstawiamy informacje na temat tej metody. czytaj więcej