Zachowaj kolor na dłużej

Dzisiaj zmiana koloru włosów nie jest już problemem. Częste farbowanie to zabieg na porządku dziennym. Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest pielęgnacja "po". O tym co robić i jakich używać kosmetyków by kolor był wciąż głęboki i świetlisty dowiesz się z naszego artykułu.

Zachowaj kolor na dłużej

Zachowaj kolor na dłużej


Niezależnie od tego, czy kolor swoich włosów zmieniasz co miesiąc, czy raz na pół roku, musisz pamiętać o ich pielęgnacji. Włos farbowany to włos zawsze nieco osłabiony i narażony na przesuszenie. Po zabiegu nakładania nowego koloru włosy wyglądają pięknie - barwa jest równomierna i głęboka, struktura włosów lśniąca, włosy są delikatne i miękkie w dotyku.

W miarę upływu czasu, gdy barwnik się wypłukuje, wypłukują się wraz z nim olejki, które zmiękczały i odżywiały włosy podczas farbowania. Włos staje się matowy i traci blask, a kolor jest wypłowiały. Jak temu zaradzić? Przestaw się na pielęgnację kosmetykami specjalnie dedykowanymi włosom farbowanym. Skład takich produktów jest tak opracowany, aby jak najdłużej zachować ich kolor, a także utrzymać je w doskonałej kondycji.

Wśród kosmetyków do włosów farbowanych znajdziesz szampony, odżywki, maseczki, odżywki w spray' u. Warto wybrać konkretny kosmetyk danej firmy, który nam odpowiada i zaopatrzyć się w pozostałe z danej linii, aby pielęgnacyjne działanie kosmetyków było wzmożone. Jeśli potraktujesz swoje włosy w odpowiedni sposób, odpowiednimi kosmetykami, częste farbowanie będzie zbędne, gdyż ich kolor na długo pozostanie świeży i lśniący.

Specjalnie dla Was kilka propozycji kosmetyków do pielęgnacji włosów farbowanych.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii!
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Podgórska , Piątek 08.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×