Zadbaj o pędzle do makijażu

Zastanawiasz się, czym najlepiej jest czyścić pędzle do makijażu? Skorzystaj z naszych propozycji!

Zadbaj o pędzle do makijażu

Zadbaj o pędzle do makijażuPędzle kosmetyczne powinny być zawsze w idealnym stanie, gdyż jakość makijażu jest wprost proporcjonalna do jakości używanych narzędzi.

Metod na czyszczenie pędzli jest wiele, ale najlepszym sposobem jest czyszczenie ich specjalnym preparatem przeznaczonym do tego celu. Są to preparaty powodujące za jednym zamachem szybkie pozbycie się brudu a także wszelkich niechcianych zarazków i bakterii. Czyszczenie i pielęgnacja pędzli tym sposobem jest dość szybka i skuteczna, a preparaty takie są nieodzownym wyposażeniem profesjonalnych wizażystek i salonów kosmetycznych, czyli tam gdzie akcesoria mają styczność z wieloma klientkami.

Aby dokładnie oczyścić pędzel, nałóż kroplę specjalnego płynu na środek wewnętrznej części dłoni i delikatnym spiralnym ruchem obracaj pędzel, aż włoski pokryją się płynem. Następnie bardzo dokładnie musisz spłukać pędzel, tak by nie pozostały na nim resztki preparatu czyszczącego. Musisz uważać w trakcie mycia, aby nie moczyć wodą miejsca łączenia tworzywa z włosiem, ponieważ są one połączone klejem. Pod wpływam kilkukrotnego moczenia może dojść do rozklejenia i poluzowania trzonka pędzla, a wtedy nawet najdroższe pędzle zaczną tracić włosie.

Istnieją także preparaty do czyszczenia pędzli, które po prostu wlewamy do pustego pojemnika, a następnie zanurzamy w nich włosie pędzla na dosłownie kilkanaście sekund i włosie będzie już czyste.
Do częstego szybkiego oczyszczania możesz używać środka do mycia pędzelków w spreju. Spryskaj włosie, a następnie strzepnij nadmiar preparatu na chusteczkę, czynność tą powtarzamy kilkakrotnie, aż do momentu, gdy na pędzlu nie będzie już resztek spreju. Czystym ręcznikiem odciśnij nadmiar wilgoci i pomóż włoskom wrócić do ich pierwotnego kształtu. Niech schną w pozycji poziomej, z włosiem znajdującym się poza powierzchnią blatu, – dzięki czemu zachowają idealny kształt.

Innym popularnym, ale mniej higienicznym sposobem jest mycie pędzli w ciepłej wodzie z użyciem mydła/szamponu np. szamponu dla dzieci, lub detergentu do prania.

Wysokiej jakości zestaw pędzli może być używany przez kilka lat, jeśli odpowiednio o niego dbasz. Pędzle muszą więc być przechowywane we właściwy sposób w specjalnym pokrowcu lub ułożone włosiem do góry, np. w pojemniku i regularnie czyszczone.


Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 24.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×