Zadbaj o swój biust

Piersi niewątpliwie są jedną z najważniejszych części ciała kobiety. To właśnie one często stanowią o naszym seksapilu, czy pewności siebie. Przedstawiamy Wam porady, jak dbać o piersi!

Zadbaj o swój biust

Zadbaj o swój biust


Piersi są dla kobiet bardzo ważne, lecz często sprawiają problemy pod względem zarówno estetycznym, jak też zdrowotnym. Przedstawiamy Wam sposoby na zachowanie jędrności oraz zdrowia piersi.

Po pierwsze pamiętajmy, że skóra piersi jest wrażliwa, dlatego też powinnyśmy ją dokładnie nawilżać. Skuteczny okaże się balsam, jak też kosmetyki, które są przeznaczone specjalnie do biustu. Przy ich wyborze warto kierować się zawartością kwasu hialuronowego oraz masła kakaowego, które doskonale nawilżają i wygładzają.

Poza tym dobrze dobierajmy biustonosze! Zarówno źle dobrany biustonosz, jak też jego brak powoduje utratę jędrności biustu. Przy jego wyborze zwróćmy uwagę na to, aby dobrze podtrzymywał biust, jak też nie opinał ciasno naszego ciała w obwodzie, gdyż to wbijająca się w nasze ciało bielizna powoduje m.in. dyskomfort.

Zadbaj o swój biust

Zadbaj o swój biust


Pamiętajmy też, że zdrowy stylu życia, uprawianie sportu sprzyja zdrowemu wyglądowi biustu. To właśnie dobrze rozwinięte mięśnie klatki piersiowej unoszą nasz biust.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że zmiana masy ciała może się przyczynić do rozciągnięcia więzadeł odpowiedzialnych za podtrzymywanie biustu, co prowadzi do utraty jego jędrności.


Pamiętajmy też o regularnym badaniu piersi!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 03.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×