Zmagasz się z wypryskami? Zobacz, jakich kremów nawilżających używać!

Cera trądzikowa nie jest łatwa w pielęgnacji. Zobacz, jakie kremy nawilżające wybierać, aby sobie nie zaszkodzić!

kremnatradziknawilzajacymain.jpg

Pielęgnacja cery z problemami trądzikowymi nie jest łatwą sprawą. Trzeba uważać, aby zawarte w kosmetykach składniki, które mają pielęgnować skórę nie okazały się dla niej nieodpowiednie. Problemem jest tu głównie komedogenność wielu kosmetyków, czyli to, że powodują "zapychanie się" porów skóry, a z tym osoby z trądzikiem i tak mają już problem z powodu zaburzeń procesu keratynizacji skóry.

Niestety, nieumiejętne dobranie kosmetyków może tylko nasilić ten problem. Często nawet specyfiki, które są dedykowane skórze trądzikowej, mogą ją zwyczajnie "zapychać" i pogarszać jej stan, dlatego, jeśli masz trądzik, to zawsze przed zakupem każdego kosmetyku do twarzy musisz dokładnie zaznajomić się z jego składem. 


Kremy nawilżające do cery trądzikowej 

Szukając kremu do cery trądzikowej pamiętaj, aby nie wybierać tych, w których znajdują się substancje komedogenne, czyli, jak już wspomnieliśmy - "zapychające pory", takie jak parafina, gliceryna, gęste masła do twarzy lub oleje - na początkowych miejscach w składzie (oznacza to, że tych substancji jest w tych kremach najwięcej). W celu nawilżenia cery trądzikowej warto szukać kremów odtłuszczonych, lekkich, o krótkich składach i ze składnikami pochodzenia naturalnego. Kremy na trądzik

W kremach do cery trądzikowej, nawet tych nawilżających, warto szukać substancji, które będą pomagać w walce z niedoskonałościami i leczyć je. 

Będą nimi na pewno kwasy (azelainowy - będzie świetnie działał również na przebarwienia po trądziku, kwas glikolowy oraz migdałowy), a także substancje leczące trądzik, jak np. nadtlenek benzoilu (pomoże nam rozprawić się np. z trądzikiem zaskórnikowym). 

Świetnie sprawdzą się również kremy z dodatkiem retinoidów (lekkie retinoidy znajdziemy nawet w kosmetykach z drogerii, te silne - jedynie przepisane przez lekarza dermatologa), jednak należy na nie uważać! Już nawet takie kremy nawilżające z dodatkiem retinoidów mogą być potencjalnie niebezpieczne dla płodu, jeśli więc planujesz lub podejrzewasz u siebie ciążę - nie możesz ich używać. 

Po krem na trądzik warto wybrać się do dermatologa. Obecnie istnieją kremy z właściwościami nawilżającymi, które dodatkowo mają w składzie antybiotyk pozwalający nam walczyć z podskórnymi, bolącymi gulami oraz wykwitami ropnymi.  

zdjęcie: iStock