Zmarszczki nie mają szans

Im wcześniej zadbasz o skórę, tym dłużej będziesz wyglądać młodo. Wtedy zmarszczki pojawią się nawet 10 lat później. Czy uwierzysz, że to możliwe bez skalpela i botoksu?

Zmarszczki nie mają szans

Lwia zmarszczka na czole

Jeśli często marszczysz lub unosisz w zdziwieniu brwi, możesz spodziewać się zmarszczek mimicznych na czole o kilka lat prędzej niż inni. Panując nad mimiką, możesz opóźnić o kilka lat tworzenie się linii na czole. Dokarmiaj skórę odpowiednimi substancjami, by zachowała elastyczność.  

GDY MASZ 20 LAT:

Krem nawilżający na dzień z filtrem SPF 15 uchroni czoło przed przesuszeniem oraz przyspieszonym tworzeniem się zmarszczek pod wpływem promieniowania UV.  

GDY MASZ 30 LAT:

Jeśli zwykły krem korygujący zmarszczki mimiczne to za mało, sięgnij po preparat ze zwiększoną dawką regenerującego koenzymu Q10.

GDY MASZ 40 LAT:

Aby wypełnić zmarszczki od wewnątrz i je wygładzić, stosuj kremy z kompleksami peptydów.

Śmieszki wokół oczu

Czy wiesz, że każda z nas mruga powiekami 10 tysięcy razy dziennie? To właśnie z powodu ożywionej mimiki zmarszczki wokół oczu tworzą się najwcześniej. Skóra przy oczach jest cieniutka, więc łatwo ulega przesuszeniu. Przyspiesza to tworzenie się zmarszczek. Mamy jednak dobrą wiadomość: zmarszczki mimiczne są odwracalne. Delikatnie oklepywane, w początkowej fazie dają się wygładzić.

GDY MASZ 20 LAT:

Wystarczy, że codziennie będziesz używać kremu nawilżającego do twarzy na dzień z filtrem SPF 15.      

GDY MASZ 30 LAT:

Włącz do pielęgnacji krem wygładzający – korektor zmarszczek mimicznych pod oczy plus peeling.

GDY MASZ 40 LAT:

Stosuj krem przeciwzmarszczkowy pod oczy z kompleksem chroniącym DNA komórek, np. z adenozyną lub komórkami macierzystymi.

Bruzdy nosowe

Pojawią się z wiekiem, gdy w skórze zacznie brakować elastyny i kolagenu. Do ich powstawania przyczynia się spadek estrogenu po menopauzie. Bądź bardziej czujna, kiedy minie pierwsza młodość skóry. Im wolniej regeneruje się naskórek, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się bruzd. Możesz mieć do nich skłonność po mamie. 

GDY MASZ 20 LAT:

To jeszcze nie twój problem, po prostu dbaj o prawidłowe nawilżanie cery kremem.


Dodał(a): Edyta Zlomaniec , Piątek 04.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
anka7
Dziewczyny, czy któraś z Was korzystała z takich zabiegów- http://www.dermedik.pl/poradnia-dietetyczna/zabiegi-odchudzajace/ ? Czy dają jakieś efekty?
Dodano: 2018-05-22 18:49:56 Zgłoś nadużycie
Audrey
ciekawe:D
Dodano: 2011-11-07 15:05:32 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×