Zmęczona? Zestresowana? Najwyższy czas na weekend w SPA

Stres i zmęczenie idą w parze, wpływając na naszą aktywność zawodową, relacje z bliskimi i postrzeganie samych siebie. Niwelując efekty stresu, zyskujemy nową perspektywę i łatwiej radzimy sobie z problemami. Relaks w SPA może okazać się idealnym początkiem zmian.

unnamed.jpg

Badanie GfK dotyczące poziomu stresu wśród Polaków przeprowadzone w marcu 2016 roku wykazało, że 74 proc. kobiet odczuwa stres przynajmniej raz w tygodniu, a 22 proc. – codziennie. Dla porównania wartości te u mężczyzn wynoszą odpowiednio 60 i 14 proc. Źródłami stresu są najczęściej życie prywatne (46 proc.) i praca (33 proc.). Długotrwały stres obniża naszą samoocenę, efektywność zawodową, wpływa też znacząco na stan naszego zdrowia. Warto zatem radzić sobie z nim na bieżąco.


Na weekend do SPA


Jednym z przyjemniejszych sposobów odzyskania równowagi fizyczno-psychicznej jest wizyta w SPA. Oczywiście masaże czy zabiegi pielęgnacyjne nie rozwiążą naszych codziennych problemów będących przyczyną zmęczenia czy stresu, zmienią jednak nasze do nich nastawienie. Odprężone spojrzymy na nie jaśniej i szybciej znajdziemy sposób, jak sobie z nimi poradzić.


Ceny weekendu w SPA bywają różne zależnie od jakości i różnorodności usług oferowanych przez dany ośrodek. Zasadniczo jednak koszt pakietu zabiegów z dwoma noclegami w pokoju jednoosobowym waha się od ok. 900 zł do ok. 1700 zł. Inną opcją jest wynajęcie pokoju w hotelu SPA (cena ok. 240 zł) i dobranie zabiegów indywidualnie, przy czym ceny poszczególnych zabiegów mieszczą się w przedziale od 50 zł (hydroterapia, masaż klasyczny) do 300 zł (masaże Dalekiego Wschodu, pielęgnacja ciała). Nie rezygnujmy z wyjazdu do SPA tylko dlatego, że chwilowo brakuje nam dodatkowych oszczędności. W tym wypadku warto rozważyć wzięcie niewielkiej pożyczki. Netcredit, dla przykładu, oferuje trzydziestodniową pożyczkę za darmo do sumy 2 tys. zł.

Rodzaje zabiegów SPA


Większość zabiegów w SPA dotyczy wody – jest to ściśle związane z filozofią SPA, według której woda jest źródłem życia. W ofertach ośrodków znajdziemy zatem liczne kąpiele (tzw. hydroterapia), łaźnie błotne, natryski wodne (tzw. bicze szkockie) czy też watsu, system ćwiczeń wykonywanych w wodzie połączony z elementami masażu shiatsu. Oprócz tego liczyć możemy na zabiegi pielęgnacyjne twarzy, dekoltu i ciała (zarówno maseczki, jak i peelingi), manicure i pedicure klasyczny, masaże, w tym masaż aromaterapeutyczny, masaż kamieniami, stemplami ziołowymi, muszlami, masaże Dalekiego Wschodu, a także zabiegi alternatywne i holistyczne, jak akupunktura, joga, tai-chi lub medytacja.


Decydując się na weekend w SPA, nie róbmy tego pochopnie. Przemyślmy, jakich zabiegów najbardziej potrzebujemy, co nas odpręży i zrelaksuje. Odpowiednio dobrane zabiegi sprawią, że wrócimy do swej codzienności pełne energii, a stres i zmęczenie będą zaledwie mglistym wspomnieniem.

Materiał partnera


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 25.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Oj jak najbardziej taki weekend w spa by się przydał. Najlepiej taki dłuższy.
Pozdrawiam
Marta - http://dobra-kawa.com.pl/
Dodano: 2016-08-28 11:28:35 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
Ja biegałam do kosmetyczki albo na pazury.. Teraz została tylko kosmetyczka, bo semilac sobie kupiłam na topdrogeria.pl i robię sama, z czasem człowiek się uczy nawet nie wie kiedy takie cuda robić piękne, że się samemu nie wierzy :P
Dodano: 2016-08-27 18:03:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×