Jak negocjować wynagrodzenie?

Negocjowanie płacy to jeden z najtrudniejszych elementów rozmowy kwalifikacyjnej. Od efektów zależy nie tylko satysfakcja pracownika, ale i decyzja o przyjęciu kandydata do pracy.

Każdy pracownik chciałby zarabiać jak najwięcej. Każdy pracodawca chciałby płacić pracownikowi jak najmniej, ale... Tu już nie jest tak prosto. Pracodawca jest w o wiele trudniejszej sytuacji niż pracownik. Z jednej strony musi bowiem jak najbardziej redukować koszty, z drugiej - sprawić, aby pracownik był zadowolony z pracy, nie rozpoczynał dnia od szukania ciekawych ofert zatrudnienia, gdzie może mu zapłacą więcej.Dodał(a): Marcelina Romańska , Środa 28.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
agatawro89
Faktycznie nie należy to do najprzyjemniejszych etapów rekrutacji i pożniej też. Mi zaproponowali od razu całkiem uczciwą stawkę i nie musiałam się ,,targowac'' w Skoku, a poza tym moge brac udział w szkoleniach, co dla mnie też jest mega na +
Dodano: 2016-07-22 15:21:50 Zgłoś nadużycie
majucha
Pracę znalazłam, aczkolwiek teraz ze stroną jestem "za pan brat". Wchodzę na nią prawie codziennie, po prostu po moich ostatnich przejściach doszłam do wniosku, że lepiej być z prawem pracy na bieżąco i nie dać się robić w "konia"!
Dodano: 2013-09-25 23:28:19 Zgłoś nadużycie
beatrix
@majucha milo,ze moglam pomoc :-) jednak taki link warto miec pod reka, bo stronka rzeczywiscie rzetelna i wiedza przydatna. Glowa do gory! Na pewno znajdziesz inna prace, ktora polubisz!
Dodano: 2012-11-17 19:12:44 Zgłoś nadużycie
majucha
Dzięki za pomoc beatrix. Ściągnęłam już sobie odpowiedni wniosek i złożyłam. Fajne i bardzo czytelnie wszystko opisane. No i przynajmniej pewne, że jest dobrze wszystko napisane. Kurcze, ogólnie sytuacja kiepska bo naprawdę lubiłam swoją pracę i trochę mi żal, że to wszystko się tak potoczyło. No ale jakby nie patrzeć, nie z mojej winy.
Dodano: 2012-11-12 19:55:32 Zgłoś nadużycie
beatrix
Majucha wejdz na strone radapracownikow.pl Tam sa darmowe artykuly z radami. Mozna tez sciagnac wnioski i inne pisma za niewielkie pieniadze. Na strone trafila przypadkiem moja kolezanka, ktora siedzi w zwiazku zawodowym. Podobno im bardzo to pomoglo.
Dodano: 2012-10-11 11:07:56 Zgłoś nadużycie
majucha
Miałam bardzo fajną pracę, którą naprawdę lubiłam, ale niestety nie przedłużyli ze mną umowy kiedy dowiedzieli się, że jestem w ciąży! Zwykłe chamstwo! W dodatku firma zalega mi z ostatnią wypłatą. Już drugi miesiąc czekam na pieniądze! Co powinnam w takim wypadku zrobić? Nie stać mnie na profesjonalną poradę prawną, wiadomo - prawnicy i radcy prawni sporo sobie liczą. Znacie może jakieś dobre strony z profesjonalnymi artykułami, może jakimiś wzorami pism? Tylko zależy mi na tym aby te pisma były napisane tak abym miała 100% pewności, że jak złożę to wszystko się będzie zgadzać. Z prawem tak jest, że czasami się coś przedawnia itd. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Dodano: 2012-10-08 20:29:01 Zgłoś nadużycie
paula2509
na szczęście to jeszcze przede mną
Dodano: 2011-09-02 18:20:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×