Jest jedna czynność, którą musisz wykonać, aby stać się człowiekiem sukcesu

Wystarczy kilka minut, aby codziennie i świadomie stawać się człowiekiem sukcesu.

iStock-490823770 (1).jpg

Czy kiedykolwiek, patrząc na ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli, zastanawiałaś się nad tym, „jak oni to robią?”. Według jednej z ekspertek od rozwoju osobistego istnieje jedna czynność, która wykonywana codziennie rano sprawia, że każdy z nas może stać się człowiekiem sukcesu. Co więcej, jest to tak proste, że każdy może zrobić to w kilka minut.

Carole Gaskell trenerka i założycielka Grupy Pełnego Potencjału, specjalizująca się w rozwoju przywództwa, wyjawiła całemu światu, co każdego dnia rano robią ludzie, którzy odnieśli sukces. Okazuje się, że jest to kilka minut... głębokiego oddychania!

Poranne, głębokie oddychanie, zmniejsza stres oraz pozytywnie wpływa na zdrowie. Dodatkowo świadomy oddech okazał się zwiększać kreatywność oraz poziom koncentracji, a także w niektórych przypadkach rozmiar mózgu, przyspieszając przetwarzanie informacji. Niestety nie wystarczy kilka szybkich wdechów i wydechów podczas zabieganego poranka. Należy opanować specjalną technikę, która umożliwi prawidłowe wykonywanie tego ćwiczenia.

Biorąc głęboki wdech, wyobrażaj sobie, że wdychasz energię świata, która spływa w dół Twojej klatki piersiowej i płynąc ku podbrzuszu, zatacza koło, aby powrócić poza Twoje ciało z równie głębokim wydechem. Wyobraź sobie, że negatywne uczucia opuszczają Twoje ciało wraz ze zużytym powietrzem. To emocje, które każdego dnia powstrzymują Cię przed zrobieniem kroku naprzód.

Według dr Gaskell taka praktyka, łącząc energią głowę, serce i jelita, koncentruje na cały dzień, poprawia efektywność i wspomaga podejmowanie decyzji. Dzięki niej człowiek powinien stać się bardziej pewny siebie i spokojny. Kobieta podkreśla również, że dzisiejsze społeczeństwo myśli za dużo o rzeczach kompletnie niewartościowych. Według niej świadome oddychanie zatrzymuje nieracjonalne myślenie i wysyłając sygnały do organizmu, umożliwia mu pójście dalej, bez natrętnych myśli. Argumentem potwierdzającym tezy kobiety, ma być fakt, że technikę świadomego oddychania, praktykuje od 15 lat i twierdzi, że czuje się naprawdę szczęśliwa i spełniona. 

Zobacz, jak zwrócić uwagę na swój oddech i stać się w pełni świadomym człowiekiem. 

1. Wypuszczaj pobrane powietrze tak długo, jak je wdychałaś.

2. Pozwól, aby Twój organizm delikatnie się zrelaksował. Bądź ze swoim oddechem.

3. Jeśli czujesz, że Twoje ciało jest nadal spięte, oddychaj wszystkimi obszarami napięcia.

4. Obserwuj swoje emocje. Czujesz się podekscytowana, spokojna, zrelaksowana? Czujesz się świadoma?

5. Bądź dla siebie dobra, to z pewnością pomoże odnosić Ci sukces, każdego dnia. 

 zdjęcie: iStock

źródło: Dailymail 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 04.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Niedługo będziecie mieli okazję porozmawiać z ludźmi sukcesu i zapytać jak to robią ;) Podczas Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2017 wypowiadać się wielu ze znanych biznesmenów, na przykład Twórca Mbanku pan Lachowski. Myślę, że najprościej jest po prostu spytać.
Dodano: 2017-10-07 11:36:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×