Głęboczek - Vine Resort & SPA

Do tej pory tego typu ośrodki powstawały głównie w Austrii, Francji, Hiszpanii czy Afryce południowej – regionach słynących z bogatej kultury i historii winiarskiej. Do najbardziej znanych w Europie zalicza się Caudalie Vinotherapie SPA w hotelu Les Sources de Caudalie w Boredox czy Realia San Maurizio Włochy. Jedynym reprezentantem Polski w tym ekskluzywnym towarzystwie jest Głęboczek - Vine Resort & SPA.

ZNAK PODSTAWOWY_cmykA.jpg

Naturalne walory przyrodnicze Pojezierza Brodnickiego stały się inspiracją do powstania pierwszego w Polsce ośrodka SPA, w którym zabiegi pielęgnacyjne oparte są na winoterapii. Głęboczek Vine Resort & SPA łączy dobra natury z innowacyjną ofertą zabiegową, z wykorzystaniem kosmetyków Thera Vine.
Krajobraz, który urzeka ciszą i spokojem, barwy i kształty, które, dopełniając się nawzajem, tworzą malowniczą całość, kojąca cisza i prostota natury z dala od zawiłych, miejskich struktur i gwałtownego tempa życia. Kto z nas nie marzy czasem o ucieczce w miejsce, które pozwala na zapomnienie o codziennych sprawach, odprężenie ciała i duszy? Jest takie miejsce, które jak żadne inne, wypełnia niezwykłą energią i regeneruje siły - Głęboczek Vine Resort & SPA. Położony pośród rozległych pól Pojezierza Brodnickiego, harmonijnie wkomponowany w krajobraz, zachwyca kojącą ciszą i spokojem. Głęboczek Vine Resort & SPA, to miejsce, z którego nie chce się wracać...

Architektura:

Punktem wyjścia była kontynuacja idei oryginalnej zagrody wiejskiej (Osada Dworska), która przejawia się w wiejskiej kubaturze, ale o charakterze dworskim - podcienie, wykończenia drewniane...To typ architektury charakterystyczny dla Warmii i Mazur, elementy zabudowy pruskiej typowej dla północnej Polski. Architektura wnętrz to dzieło Studia Kaczmarek w Warszawy. Projekt wnętrz oparty jest na prostej zasadzie łączenia regionalnego charakteru otoczenia obiektu z nowoczesnym designem, stosowanym we współczesnym we współczesnej architekturze wnętrz hotelowych. Proste, typowo ludowe, ciepłe materiały wykończeniowe, surowe drewno, kamień i len użyte są w oparciu o nowoczesne formy i skontrastowane ze współczesnymi, takimi jak szkło czy ciemny parkiet, a także nowoczesnymi akcesoriami i oświetleniem. Wszystko jednak ze smakiem  i delikatnością, która w odpowiedniej, łagodnej kolorystyce zapewni gościom poczucie ciepła i komfortu. Pojawiają się nietypowe kontrasty w rodzaju zatopionych tkanin w szkle czy surowych desek z ledowym oświetleniem, które doskonale łączy dwa światy - etno z nowoczesnością.

hotel (5)A.jpg

Ciekawe jest również wprowadzenie do architektury obiektu, położonego pośród łąk, nowych rozwiązań przestrzennych charakterystycznych dla współczesnych hoteli miejskich, np. otwarcie łazienki na pokój, cały czas jednak przy założeniu, że wnętrza wykańczane są materiałami kojarzącymi z naturą poprzez fakturę, barwę , odcień. W części basenowej oraz SPA motyw przewodni projektu wnętrz znajduje swoją kontynuację. Również tutaj w bardziej już nastrojowych i klimatycznych pomieszczeniach, podobnie jak w części hotelowej, mieszają się i żyją w zgodzie kontrastujące między sobą materiały. kontrast, który tu się pojawia nie psuje jednak charakteru wystroju, lecz wydobywa elementy i detale warte szczególnej uwagi. Nietypowe mogą się wydać połączenia naturalnych łupków, które zastosowano w tej części obiektu w kilku odmianach z elastycznym, błyszczącym napinanym sufitem czy wychodzące niemal z niecki basenu kamienne bryły otoczaków. Wszytko to daje efekt nowoczesności, nie tłumiąc jednocześnie poczucia, że znajdujemy się pośród pól i lasów. Całość dopełniają ciekawe materiały obiciowe, łączenie z cielęcymi skórami, mającymi podkreślić wiejsko - sielski charakter hotelu.

Głęboczek Vine Resort & SPA podzielony jest na kilka stref zabiegowych i relaksacyjnych.

basen (2)A.jpg

Winnica SPA, przy hotelu "Winnica"


Jest centralnym punktem ośrodka. Mieszczą się w niej gabinety, gdzie zabiegi są wykonywane m.in.  kosmetykami Thera Vine stworzonymi na bazie składników aktywnych, pochodzących z winogron i ich krzewów. Bogactwo tych kosmetyków oparte jest na winoroślach z Południowej Afryk. Są najlepszym dostępnym źródłem antyoksydantów. Lokalne, lecznicze olejki, oparte na wyciągach z roślin uprawianych organicznie na Zachodnim Przylądku, są delikatne i doskonale nadają się do codziennej pielęgnacji. Żaden z produktów nie zawiera szkodliwych alkoholi, sztucznych aromatów, barwników czy elementów petrochemicznych, ani też żaden nie był testowany na zwierzętach.

W ofercie spa znajdują się kąpiele w winie, peelingi z zastosowaniem pestek z winogron i okłady z winogronowego miąższu. Jest to unikalna oferta na polskim rynku. Do tej pory tego rodzaju SPA powstały głównie we Francji, Hiszpanii, Włoszech i Afryce Południowej. Dodatkowo dostępny jest basen oraz tzw. gabinet VIP przeznaczony do zabiegów dla dwóch osób, który wyposażony został m.in. w łaźnię parową, strefę wypoczynku i jest połączony bezpośrednio z pokojem do kąpieli w winie.Łaźnie Brodnickie


Inspirowane są okolicami Pojezierza Brodnickiego, które cechuje klimat wyjątkowo sprzyjający odpoczynkowi i lecznictwu uzdrowiskowemu. Występuje tutaj kilkanaście rezerwatów przyrody z rzadką roślinnością oraz naturalnych zbiorowisk torfowiskowych, szuwarowych i wodnych. Dlatego głównym elementem zabiegów w łaźniach są różnego rodzaju inhalacje ziołowe, mające działanie terapeutyczne (wpływają oczyszczająco na układ oddechowy, poprawiając jego funkcjonowanie). Zostały wzbogacone aplikacją okładów z torfu bogatego w mikroelementy oraz masażem detoksykująco - relaksującym.

Alfa Sfera


Przeznaczona do zabiegów relaksacyjnych. Jej głównym elementem jest kołyska AlphaLounger, która wprowadza w stan głębokiego relaksu Alfa, który zwykle można jedynie doświadczyć na drodze medytacji transcendentalnej. Kołyska Alfa działa na człowieka wielowymiarowo: muzyką, wibracjami, formą, kolorem i ciepłem, wprowadzając w tzw. stan Alfa. To faza głębokiego relaksu, w której ludzki mózg wysyła długie fale o częstotliwości 8-12 Hz. Powoduje to, że człowiek jest świadomy, ale znajduje się w stanie głębokiego rozluźnienia, charakteryzującego się spokojem i harmonią. Poprzez "multisensoryczną" współpracę dźwięków, wibracji, światła oraz temperatury kołyska alfa pomaga nie tyko rozluźniać wewnętrzne napięcia, ale także powiększa cielesną oraz umysłową efektywność pracy oraz otwiera nowe zasoby kreatywności.

Outdoorspa


Wiosenno-letnią porą można poddać się błogiemu relaksowi, dzięki zabiegom pielęgnacyjnym na łonie natury, czyli outdoorspa. Otoczenie lasów i jezior gwarantuje ciszę, świeże powietrze i niepowtarzalny klimat.

123.jpg

Skłania to również do aktywnego spędzania czasu. Joga o poranku w pachnącej trawie nad jeziorem, popołudniowy rejs tratwą, spływ kajakowy, wycieczka rowerowa lub nordic walking leśnymi ścieżkami – wszystko to z myślą o osobach, które lubią aktywny wypoczynek w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.Dodał(a): Daniel Stańczuk , Poniedziałek 27.02.2012 (aktualizacja: 2012-07-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
ImperfectAngel
Kto powiedział, że w życiu nie może być jak w filmie!? Sama wszystko sobie zmontuję! ;]. Zazdroszczę Ci kochana takich przeżyć!
Dodano: 2012-03-21 09:54:43 Zgłoś nadużycie
Soleil
Pomysł jest ekstra! Mojej przyjaciółce organizowałam taki wieczór i było świetnie:) Masaże, kąpiele w czekoladzie i szampan... ach, miło powspominać a przyszła panna młoda była zachwycona, także polecam!
Dodano: 2012-03-20 16:43:18 Zgłoś nadużycie
ImperfectAngel
Soleil... Myślisz, że to dobry pomysł? W sumie mój się zbliża ha ha! :P
Dodano: 2012-03-20 10:51:10 Zgłoś nadużycie
Soleil
Cudowne miejsce... Myślę, że fajny pomysł na Wieczór Panieński:)
Dodano: 2012-03-20 10:49:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×