Joanna Góra: Warto inwestować w klasykę

O nowym miesięczniku "Harper's Bazaar", najlepiej ubranych polskich gwiazdach oraz absolutnych must have każdej fashioninistki, dla portalu MilionKobiet.pl opowiada Joanna Góra, redaktor naczelna "Harper's Bazaar" oraz "Hot moda&shopping".

Joanna Góra
Możesz wymienić 3 rzeczy must have, które powinny znaleźć się w szafie każdej fashionistki w najbliższym czasie? Co będzie modne w okresie karnawałowym?

Must-haves na karnawał:
1. wyszywana cekinami sukienka w stylu lat 30.
2. spodnie marchewy z stylu barokowym
3. biżuteryjna opaska na głowę
Przesłanie karnawałowe: Nie bójcie się zabłysnąć!

Która polska gwiazda (aktorka, piosenkarka) Twoim zdaniem ubiera się najlepiej, ma najlepszy styl, który warto podpatrywać?

Dobry styl, czy jak wolicie „dobre ubieranie się“ to nic innego jak świadomość swojej urody, sylwetki, wieku. To umiejętność podkreślania plusów i ukrywania minusów. Nie oznacza to podążania za trendami za wszelką cenę, tylko wybieranie z aktualnycvh trendów tego, co służy naszej urodzie najlepiej, tak aby zachować własny, nie do podrobienia styl. Wśród polskich gwiazd, które mają styl, nie eksperymentują bez sensu, wymieniłabym: Grażynę Torbicką, Magdalenę Cielecką, Małgorzatę Kożuchowską, Katarzynę Dąbrowską, Kayah i Monikę Brodkę.


Prowadzisz miesięcznik modowy "Hot moda&shopping", przygotowujesz się również do wydania pierwszego, ogólnodostępnego „Harper's Bazaar". Czy tematyka mody i stylizacji od zawsze Cię fascynowała?

Zawsze! Jedne dziewczynki chcą występować na scenie a inne zostać projektantkami. Ja zdecydowanie należałam do tej drugiej grupy. Zajmowałam  się szyciem, najpierw dla lalek, potem dla siebie. Później chciałam zostać stylistką i fotografem mody w jednym, a zostałam redaktor naczelną pism o modzie. I jestem bardzo szczęśliwa z takiego obrotu sprawy!

Czy czytelniczki HOTa, znajdą coś dla siebie w "Harper's Bazaar", czy raczej będą to dwa odrębne pisma dla różnych kobiet?

To są dwa odrębne pisma. To już zależy od czytelniczek. Sięgając po te dwa tytuły mamy na pewno temat mody całkowicie wyczerpany. Hot jest praktyczno-informacyjny, z niespotykaną na polskim rynku ilością stron tzw. shoppingowych i porad. Prezentuje modę dostepną na każdą kieszeń, podpowiada jak być modnym, ubierając sie w sieciówkach, choć nie omija projektantów i marek z wyższej półki. Harper's natomiast inspiruje i infromuje. To przede wszystkim wspaniałe sesje, prezntujące modę światową.

To oczywiśćie też strony praktyczne, ale tu już raczej przedstawiamy rzeczy ze średniej i wyższej półki cenowej. Oczywiście znakomitych propozycji z sieciówek też nie omijamy. Czyli jak widać, pisma w kwestii mody raczej się uzupełniają a nie konkurują.

Harper’s Bazaar


Jaki będzie polski "Harper's Bazaar"?

Polski Bazaar będzie luksusowy, bo taki jest na całym świecie. Będzie bogaty w inspirujące sesje zdjęciowe, będzie dawał czytelniczce wybór tego, co najciekawsze na świecie i w Polsce w dziedzinie mody, sztuki, filmu, literatury, muzyki i designu. I będzie wreszcie inteligentny, zabawny, z dystansem a jednocześnie zaangażowany, piękny, ciekawy i jedyny w swoim rodzaju.

Co doradziłabyś czytelniczkom portalu MilionKobiet.pl w kwestii poszukiwania indywidualnego stylu? Skąd mogą czerpać inspiracje?

Zawsze niezmiennie radzę uczciwe spojrzenie na siebie i swoje predyspozycje. Jeżeli marzymy choćby o noszeniu spódniczki mini, a nasze nogi nie przypominają nóg Anji Rubik to (choć to bolesne) trzeba z tego raz na zawsze zrezygnować. I tak po kolei złożyć garderobę tylko z rzeczy, które do nas pasują i  tego się trzymać, nie eksperymentować na siłę! Współczesna moda daje takie bogactwo wzorów i fasonów, że nie martwiłabym się o nudę, można się „wyżyć“, w każdym sezonie modowym.

Czy warto kupować na wyprzedażach, które ruszyły kilka dni temu? W co warto zainwestować?

W klasykę, dobrej jakości klasykę czyli: trencz, biała koszula, skórzana kurtka, kaszmirowy kardigan, dobrze skrojoną czarną marynarkę, klasyczną małą czarną. Z trendów kończącego się sezonu: bogato zdobiony kamieniami  top, długa jedwabna spódnica, coś barokowego, coś skórzanego (sukienka, spódnica, spodnie, koszula), płaskie ozdobne balerinki.


Rozmawiała: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 14.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×