Paolo Cozza: Polacy mniej adorują kobiety

O kobietach, swojej największej miłości i wielkiej pasji do gotowania opowiada w rozmowie z portalem MilionKobiet.pl najpopularniejszy Włoch w Polsce - Paolo Cozza.

Paolo Cozza


Emilia Czaczkowska: Trudno było wyjechać z Włoch?

Paolo Cozza:
To była moja świadoma decyzja i nikt mnie do tego nie zmuszał. Zamieszkanie tutaj było dla mnie dużym wyzwaniem. Polska spodobała mi się już od pierwszej wizyty, dlatego chciałem pozostać tu jak najdłużej. Cieszę się, że urodziłem się we Włoszech, ten kraj mam zawsze w sercu, jednak to właśnie w Polsce chcę spędzić swoje życie.

EC: Co skłoniło Cię do przyjechania tutaj?

PC: To była bardzo spontaniczna decyzja. Poczułem, że Polska jest krajem, w którym chciałbym zamieszkać i realizować swoje marzenia. Przyjechałem po raz pierwszy do Polski na wakacje. Zwiedziłem wiele krajów, jednak to właśnie tutaj przyjeżdżałem jeszcze wielokrotnie, aż osiedliłem się na stałe. Tutaj też zacząłem nawiązywać nowe, prawdziwe przyjaźnie.

EC: Jak Ci się podoba?

PC: Polska jest wspaniała. Lubię ją szczególnie wiosną i latem, wtedy jest naprawdę pięknie. Niestety na początku pobytu nie wziąłem pod uwagę tej "drugiej strony medalu"…

EC: …śniegu i mrozu.

PC: Zimy. Teraz już się do niej przyzwyczaiłem, jednak na początku miałem z tym duże problemy. Na szczęście na mroźne dni są sposoby: grube ubrania, sweterki, kalesony.
Przydało mi się nawet ubranie, które kiedyś dostałem w wojsku. Idealnie sprawdza się w polskich warunkach pogodowych.

EC: Masz też inne sposoby?

PC: Moja osobista recepta na zimę to również dużo pracy. Wtedy nie ma czasu na myślenie o tym, jak jest zimno za oknem.

EC: Mówi się, że nikt, tak jak Włosi nie potrafi adorować kobiet. To prawda?

PC: Uwielbiamy adorować kobiety! To właśnie one są dla nas najważniejsze. Adoracja wiąże się przy tym z wielkim szacunkiem, którym je darzymy.

EC: Które kobiety są bardziej atrakcyjne - Włoszki czy Polki?

PC: Polki dla Włochów są bardzo atrakcyjne, ponieważ mają silne charaktery. We Włoszech podział na role damską i męską jest bardzo wyraźny. Tam kobieta nie musi być silna, ważne żeby była wrażliwa. Włoszka nie jest przyzwyczajona do wykonywania różnych funkcji jednocześnie - albo studiuje, albo pracuje lub rodzi dzieci. Jest taką rozkapryszoną laleczką. Z kolei zauważyłem, że Polki doskonale radzą sobie z wieloma obowiązkami. Oprócz tego są bardzo pięknymi kobietami.

EC: Polki czy Włoszki cieszą się większym wzięciem?

PC:
We Włoszech każda kobieta ma co najmniej dziesięciu adoratorów, przez którycPaolo Cozzah jest atakowana z każdej strony. Nie istnieje dla niej problem ze znalezieniem faceta. Włoszki mogą przebierać spośród wielu kandydatów. Z kolei w Polsce często słyszę od kobiet: "Nie mogę znaleźć faceta". Polacy mniej adorują kobiety - na szczęście…:)

EC: Co najbardziej urzeka Cię w Polkach?

PC: Są bardzo silnymi kobietami. Doskonale wiedzą, czego chcą - mają swoje zdanie i potrafią go bronić. Jednak czasami zupełnie niepotrzebnie mają też kompleksy. Włosi lubią mówić kobietom "bajki", a Polki nie są skłonne w nie wierzyć. Są zdecydowanie bardziej dojrzałe niż Włoszki.

EC: Masz piękną polską żonę - Iwonę. Trudno było ją poderwać?


PC: Lekko nie było z racji tego, że jestem Włochem. Byłem "mało wiarygodny" dla swojej przyszłej żony. Kiedy chodzi o poważniejszą relację, to jesteśmy "spaleni", kobiety nie biorą nas raczej pod uwagę w kategorii stałych partnerów. Jestem Włochem, a jak każdy wie, prawdziwy Włoch podrywa wszystko, co się rusza. Z Iwoną jestem już 12 lat i do tej pory zastanawiam się, czy udaje mi się być dla niej wiarygodnym w 100 proc.

EC: Wydałeś książkę "Włoska kuchnia na polskim stole". Przez żołądek można trafić do serca kobiety?


PC: Oczywiście, że tak! Do kobiecego serca można trafić nawet poprzez drobne gesty. Gotowanie jest sprawianiem przyjemności drugiej połówce. Dla żony chętnie przygotowuję włoskie przysmaki. Nie jestem typowym Włochem, który nic w domu nie robi. Uwielbiam gotować, a żona lubi moją kuchnię. Moimi popisowymi daniami są makarony. Iwonę przekonałem również do ryb i owoców morza. Na deser chętnie przygotowuję tiramisu. Włoska kuchnia jest kuchnią "szybką". Polska część mojej rodziny była w szoku, jak można jednocześnie przygotowywać trzy dania i po pół godziny wszystkie są gotowe.

EC: Założyłeś z przyjaciółmi zespół Alpini. Skąd pomysł?

PC: Żeby śpiewać kobietom serenady! Wszystko, co mężczyzna robi, powinno być dla kobiet. Piosenki, które tworzymy, są o kobietach. Wykonujemy utwory bardzo romantyczne, które - mam nadzieję - trafią do serc kobiet. Bardzo się w zespole przyjaźnimy i dużo czasu spędzamy ze sobą. W końcu z kim mamy rozmawiać o kobietach, jak nie z innymi mężczyznami?


Tego możesz nie wiedzieć o Paolo Cozza

W jakim wieku pierwszy raz pocałowałeś dziewczynę? Miałem wtedy 6 lat.

Trzy cechy, które najbardziej cenisz w kobietach? Spontaniczność, szczerość, optymizm.

W kobietach najbardziej denerwuje mnie… niepewność.

Gdzie zaprosiłeś dziewczynę na swoją pierwszą randkę? Na spacer.

Ile razy się zakochałeś? 10 tysięcy razy!

Moje największe szczęście w życiu to... umiejętność cieszenia się ze wszystkiego, co mam.

Jaki wiek jest najodpowiedniejszy dla mężczyzny na ślub? 30-40 lat.

Jak zwracasz się do swojej ukochanej? Gatto (po polsku: kot).

Czym kobieta mogłaby zepsuć randkę? Kiedy zacznie pisać SMS-y do kogoś i nie będzie skoncentrowana na drugiej osobie.

Jaka jest najseksowniejsza część ciała kobiety? Pupa.

Wzruszam się kiedy kobieta… bawi się z dziećmi.

Moim ideałem kobiety jest… każda kobieta, która jest sobą.


Rozmawiała: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: BE&W
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 13.04.2012 (aktualizacja: 2012-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
drobina
Miły i sympatyczny facet. Lubię słuchać, jak pieknie opowiada o kobietach i...sporcie.
Dodano: 2012-04-21 11:36:30 Zgłoś nadużycie
matcia
bardzo ciekawy wywiad, fajne spostrzeżenia
Dodano: 2012-04-14 22:26:50 Zgłoś nadużycie
olinkaa24
fajny wywiad, sympatyczny Włoch :)
Dodano: 2012-04-13 19:50:29 Zgłoś nadużycie
migotka
Bardzo sympatyczny Włoch:)
Dodano: 2012-04-13 15:55:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×