Po 69 latach małżeństwa, ta para umarła, trzymając się za ręce

Cała redakcja płacze ze wzruszenia.

vitkinsowei.jpg

Historia tej prawdziwej miłości  najprawdopodobniej będzie w stanie uruchomić łzy nawet największego twardziela. 89-letnia Teresa Vatkin i 91-letni Isaac Vatkin, zmarli w ciągu czterdziestu minut, trzymając się za ręce w szpitalnych łóżkach.

Trójka dzieci małżeństwa Daniel, Leo i Clara, wspominają rodziców i opowiadają o ich wspaniałej miłości. Rzadko się rozstawali i wspólnie pojmowali świat. Nawet wtedy, gdy u Teresy pojawiły się pierwsze objawy choroby Alzheimera. Isaac opiekował się żoną, dopóki sam nie był już w stanie dzielić z nią bólu choroby.  Bardzo niechętnie zgodził się na przeniesienie jej do domu opieki. W końcu sam zaczął mieć problemy z pamięcią, dlatego poprosił o przyjęcie go do tego samego miejsca. 

Podczas ich ostatniego wspólnego weekendu mężczyzna trafił do szpitala, ponieważ nie mógł wyleczyć grypy. Niedługo potem dołączyła do niego żona z diagnozą zapalenia płuc. Dzieci przekonały personel szpitalny, aby para mogła zajmować jedną salę. 

W piątek po południu ich łóżka szpitalne zostały do siebie przysunięte, a para trzymała się za ręce. Kiedy o 12.10 Teresa odeszła, Isaac nie chciał puścić jej dłoni. 40 minut później personel musiał wyprowadzić łóżko kobiety z pokoju. W momencie rozdzielenia ich dłoni mężczyzna również przestał oddychać. 


Kiedy zabraliśmy jej dłoń z jego dłoni, był jeszcze w stanie powiedzieć: Ok. Skończyłem ją chronić. Teraz też mogę iść odpocząć” – relacjonują dzieci.  "Był rycerski do końca. Chciał iść do nieba,  aby otworzyć przed Teresą drzwi".


Dzieci Isaaca i Teresy uważają, że ich równoczesne odejście nie było wyłącznie zbiegiem okoliczności. To dla nich znak, że para była sobie przeznaczona na zawsze w dosłownym tego słowa znaczeniu. 

Pomimo ogromnego smutku dzieci, podkreślają, że szczególną sprawą jest dla nich cała rodzina, która spędziła ze sobą życie. Byli razem do samego końca. Leo dodał jeszcze z przekonaniem, że rodzice na pewno już ze sobą tańczą. Tańczą już tango".

Zdjęcie: YouTube, FacebookDodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 27.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×