Prawdziwe piękno pochodzi z wewnątrz

Pochodząca z Brazylii Alessandra Ambrosio jest dziś jedną z najlepiej rozpoznawalnych i najbardziej pożądanych supermodelek na świecie.Jest także oddaną mamą małej Anji, która przyszła na świat w 2008 roku i która nauczyła Alessandrę łączyć wymagającą karierę zawodową z życiem kochającej mamy.

Alessandra Ambrosio

Jest pani znaną na całym świecie modelką, więc stale znajduje się pani w centrum uwagi. W jaki sposób przygotowuje się pani do typowego dnia pracy?

Jestem stale w centrum zainteresowania, dlatego muszę zawsze wyglądać doskonale i nie mogę sobie pozwolić na wolny dzień. Mój kalendarz jest zwykle zapełniony terminami na kilka miesięcy naprzód, co sprawia, że często muszę się bardzo postarać, żeby ze wszystkim zdążyć, w związku z czym mam bardzo mało czasu, który mogłabym przeznaczyć na codzienne kompleksowe zabiegi zdrowotne i pielęgnacyjne. Z tego powodu przygotowania do pracy w moim przypadku sprowadzają się do narzędzi i technik, które zapewniają długotrwałe rezultaty przy jak najmniejszym nakładzie czasu. Aby zachować miękką i pełną blasku skórę twarzy, przestrzegam trzech złotych zasad pielęgnacji, którymi są: oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie.

Zanim zabieram się za przygotowywanie śniadania dla córki, ubieranie jej i szykowanie do przedszkola, staram się wykraść dla siebie około 10 minut, które przeznaczam na lekkie ćwiczenia na dobry początek dnia. Po śniadaniu, które jem z rodziną, krótko omawiam plan dnia ze swoim menedżerem, a potem zazwyczaj w ciągu pół godziny wychodzę, aby wziąć udział w zaplanowanych imprezach, sesjach zdjęciowych, spotkaniach itp. Krótko mówiąc, mam naprawdę bardzo mało czasu na przygotowania. Jestem stale w biegu, co dostarcza wprawdzie wiele satysfakcji, ale czasami doprowadza mnie do obłędu. Poza tym, kiedy podróżuję, muszę szybko pakować i rozpakowywać swoje rzeczy, więc musiałam stać się prawdziwą specjalistką od pakowania tego, co potrzebne, by móc w każdej chwili stanąć przed obiektywem podczas pobytu za granicą. Nauczyłam się rozróżniać rzeczy, które dobrze mieć przy sobie, od rzeczy, które są niezbędne, i ściśle przestrzegam zasady, by brać ze sobą wyłącznie to, co najważniejsze.

Dlaczego piękna i gładka skóra jest dla pani ważna?

Życie w mojej branży pędzi w zawrotnym tempie. Wprawdzie można osiągnąć nieprawdopodobny sukces i powodzenie, jednak utrzymanie się na fali wymaga dużo trudu i wyrzeczeń. Wiele modelek zostaje odsuniętych na boczny tor, ponieważ nie zawsze wygląda stosownie do sytuacji. Słynne marki odzieżowe oczekują od modelek, że będą rewelacyjnie wyglądały przez cały czas – nie tylko podczas pracy, ale także poza nią. Choćbym założyła najatrakcyjniejsze ubrania, wygląd skóry może zadecydować o tym, co pomyślą o mnie ludzie. Krótkie, cienkie włoski na ciele, które często umykają uwadze kobiet, a także drobne ranki i podrażnienia to częste problemy podczas depilacji. Wyglądają nieciekawie i zdecydowanie psują samopoczucie. Przeszkadzają mi podczas sesji zdjęciowych, bo sprawiają, że jestem zdenerwowana i skrępowana; przeszkadzają mi też na co dzień, bo przecież w każdej chwili jakiś fotograf może zrobić mi zdjęcie, choćby na ulicy.

Dlaczego gładka skóra i gładkie nogi sprawiają, że czuje się pani kobieco?

Wychowałam się w Brazylii, światowej stolicy gładkich nóg, dlatego piękna skóra stanowi dla mnie niezbędny atrybut każdej kobiety. To podstawa piękna i kobiecości. Makijaż i ubrania to nic innego jak dodatki do pięknej skóry. Kiedy kobieta nie wygląda dobrze, nie czuje się też najlepiej. Gładka skóra jest ważnym elementem atrakcyjnego wyglądu i wprawia każdą kobietę w dobry nastrój, bez względu na jej wiek, pochodzenie, typ skóry czy rodzaj wykonywanej pracy. Mnie osobiście gładka skóra daje poczucie kontroli. Oznacza, że czuję się pewna siebie podczas pracy, mam świadomość, że mąż uważa mnie za atrakcyjną, a córeczka z przyjemnością się do mnie przytula.

Co oznacza dla pani świadomość własnej urody i kobiecości?

Oznacza wiarę we własne siły i pewność siebie, ponieważ ta świadomość sama w sobie jest źródłem wewnętrznego piękna, czegoś wyjątkowego, co ludzie w tobie dostrzegają. Pewność siebie wpływa korzystnie na naszą postawę i zachowanie, co w mojej branży często decyduje o sukcesie. Poza tym, jako modelka czuję, że w pewnym sensie mam obowiązek stanowić wzór do naśladowania dla innych kobiet, a zwłaszcza dla mojej córki. Uważam, że kiedy swoją postawą wyrażam pewność siebie i emanuję kobiecością, robię krok we właściwą stronę.

Jako Brazylijka na pewno wie pani niejedno o depilacji. Dlaczego wybrała pani właśnie depilator SatinSoft?

Jako że jestem Brazylijką, to dorastałam w przekonaniu, że usuwanie włosków to ważny element kobiecości. Kiedy byłam nastolatką, podobnie jak wszystkie moje koleżanki eksperymentowałam z różnymi, mniej lub bardziej skutecznymi produktami do usuwania włosów. Ogólnie rzecz biorąc, największą ich wadą było to, że wymagały codziennego usuwania włosów, niektóre z nich sprawiały, że włosy odrastały jeszcze gęstsze, niektóre nie usuwały wszystkich cienkich włosów, no i czasami trudno mi było znaleźć czas na wizytę w salonie kosmetycznym. Uwielbiam depilator SatinSoft ponieważ nareszcie znalazłam produkt, który jest szybki i łatwy w użyciu, zapewnia rezultat utrzymujący się przez wiele tygodni, co jest nie bez znaczenia, zważywszy na mój pracowity tryb życia, a także posiada specjalne ceramiczne pęsety, które wyrywają nawet najcieńsze włoski, a co najważniejsze, nie powoduje absolutnie żadnych podrażnień. Uwielbiam go.

Jest pani aktywną kobietą pracującą, a także mamą. Jak udaje się pani znaleźć czas na pielęgnację skóry?

W miarę możliwości staram się przestrzegać zasad zdrowego żywienia i regularnie ćwiczyć. Poza tym piję bardzo dużo wody, by moja skóra była odpowiednio nawilżona i pełna blasku. Jeśli chodzi o depilację, regularnie stosuję peeling, by usunąć martwe komórki naskórka. Wystarczy kilka minut z SatinSoft żeby moja skóra stała się absolutnie gładka i wyglądała na zadbaną i wypielęgnowaną. Po depilacji nakładam balsam nawilżający i mogę od razu wyjść na sesję zdjęciową w studio fotograficznym albo na zebranie w przedszkolu. Uważam, że ten produkt powinny wypróbować wszystkie kobiety, a zwłaszcza mamy, które na pewno ucieszą się, że mają więcej czasu dla dzieci, bo nie muszą już dzień w dzień przesiadywać w łazience, by usunąć włosy. Starając się pogodzić światową karierą z macierzyństwem, przynajmniej o tę jedną rzecz nie muszę się już martwić.

Z czego, pani zdaniem, wynika wewnętrzne piękno kobiety?

Według mnie zewnętrzne piękno zaczyna się od stanu skóry, natomiast prawdziwe piękno zawsze pochodzi z wnętrza i w moim odczuciu wynika ze zdrowego połączenia pewności siebie, szczęścia i poczucia przynależności.

Źródło: Materiały prasowe

Dodał(a): Oliwia Siwińska , Wtorek 13.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×