Taniec to siła, energia, pasja, życie

O swojej wielkiej pasji do tańca opowiada Katka Stumpfova tancerka ze Słowacji.

Taniec to siła, energia, pasja, życie

Taniec to siła, energia, pasja, życie


Co zrobiłabyś, gdyby ktoś zabronił ci tańczyć i przygotowywać choreografie?

Nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić! Taniec jest dla mnie wszystkim. Nic nie mogłoby go zastąpić. Do tańca nie da się porównać żadnej innej formy aktywności. Z pewnością bym się załamała. Jedynym ratunkiem byłby dla mnie taniec w domu, dla siebie. Taniec jest dla mnie siłą, energią, pasją, życiem. Czasami, gdy jestem przygnębiona lub mam zły humor, boję się, że mogłabym przekazać te negatywne emocje dzieciakom, które trenuję. Jednak, o dziwo, efekt jest zupełnie odwrotny. Gdy tylko zaczynam uczyć, tańczyć, czuję, jak poprawia mi się humor. Tak więc jest to dla mnie zarówno praca, jak i pełnowartościowy relaks.

Czy dla kobiety w starszym wieku jest nadzieja, że nauczy się dobrze tańczyć?

Oczywiście. Może to robić dla zabawy, z chęci poprawienia sylwetki lub dla radości, jaką to sprawia. Taniec dodaje wielu kobietom pewności siebie, pozwala im osiągnąć większą świadomość własnego ciała. Jednak możliwość zdobywania większych sukcesów w tanecznym świecie jest raczej zarezerwowana dla tancerzy z młodszych grup wiekowych.

Zastanawiające jest, że tak piękna kobieta, jak ty, nie lubi oglądać się na zdjęciach. A przecież podczas treningów cały czas przyglądasz się sobie w lustrze...

Taniec to zupełnie inna sprawa. Gdy tańczę, lubię siebie. A konieczność pozowania do fotografii to już inna bajka. Nie czuję się naturalnie, pozując jako bogini. Inaczej wygląda to na scenie, inaczej w życiu prywatnym. Czasami, być może, poddaję samą siebie zbyt dogłębnej analizie. Wychowałam się w małym miasteczku i wartości, które we mnie wpojony, się nie zmieniły. Ale młodzi ludzie dzisiaj przesadzają w dowolnym przesuwaniu granic tego, co jest dozwolone, a co nie.

Podoba ci się twoje odbicie w lustrze?

Rano po przebudzeniu jestem na siebie w stanie patrzeć najwcześniej po godzinie. Gdy nałożę choć odrobinę makijażu, jestem zadowolona.

Dowiedz się więcej o Katce oraz innych sławnych sportsmenkach TUTAJ!

Dołącz do adidas women all sports team, weź udział w treningach z ambasadorami adidas i wygraj wyjazd na adidas Training Academy w Brazylii. Więcej informacji znajdziesz na: adidas.pl i Facebooku!

Taniec to siła, energia, pasja, życie


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 21.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×