W miesiąc ciało na lato? Łopucki: tak

Czy w miesiąc można przygotować swoje ciało na lato? Zapytaliśmy Marcina Łopuckiego - sportowca, trenera, mistrza Europy i v-ce Mistrza Świata w Fitness Gimnastycznym.

MilionKobiet.pl: W ciągu miesiąca można przygotować swoje ciało do lata?Marcin Łopucki


Marcin Łopucki: Tak. Jeśli tylko zredukujemy liczbę spożywanych kalorii, ograniczymy słodycze i przysmaki, a trening będzie intensywny i systematyczny.


A co ma zrobić kobieta, która przez 8 godz. siedzi w pracy przed komputerem i nie lubi ćwiczyć?

Gdybym dał jej tysiąc rad, nie zmieni to jej stosunku do sportu. Istotna jest wewnętrzna potrzeba - "chcę coś zmienić w swoim życiu i czerpać przyjemność z aktywności fizycznej". Nie mówię o ciężkich treningach, ale zwykłym bieganiu w parku, wyjściu na spacer i jeździe na rowerze.


Należy rozpocząć od małych rzeczy?

Dokładnie, a kolejne formy ruchu wprowadzać stopniowo i powoli. Zbyt duża dawka sportu, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni, może doprowadzić do przeciążenia organizmu i kontuzji. A po drugie, może nas zniechęcić do dalszej aktywności.

Co zrobić, gdy po ćwiczeniach pojawia się ból i zakwasy?


Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której często zapominamy, jest wizyta u lekarza. Skoro coś się stało, to należy sprawdzić, czy stanowi zagrożenie, czy to tylko przysłowiowe zakwasy. Jeśli ktoś czuje zapotrzebowanie na tak dużą dawkę sportu, to proszę bardzo. Jednak z reguły ta intensywność jest duża, ale krótkotrwała. W życiu tymczasem nie chodzi o to, aby mieć rzuty letniej aktywności, tylko o to, aby dbać o siebie przez całe życie.


Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Marcelina Romańska , Poniedziałek 28.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Moc baskinek na Różach Gali

    Róże Gali

    Czy ten trend kiedykolwiek się przeterminuje? To już kolejna fala kreacji z baskinką, tym razem podczas uroczystości Róże Gali 2012. Która z gwiazd uległa (trochę przebrzmiałej już)… czytaj więcej

  • Zyskaj formę w 10 tygodni

    Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki

    Każdy z nas marzy o tym, żeby dobrze się czuć we własnym ciele, mieć ładną sylwetkę i zdrowo się odżywiać. Często jednak brak nam silnej woli i czasu. Boimy się drakońskich diet i… czytaj więcej