Ewelina Rydzyńska: stawiam na minimalizm

O swojej wielkiej pasji do mody, poszukiwaniu inspiracji i najlepiej ubranej Polce opowiada dla portalu MilionKobiet.pl stylistka Ewelina Rydzyńska.

Ewelina Rydzyńska

Ewelina Rydzyńska


Emilia Czaczkowska:
Czy w modzie wszystko już było? Czy jest jeszcze jakieś pole dla projektantów na kreatywność?

Ewelina Rydzyńska: Niestety tak jest, że wszystko już było. Kiedy przyjrzymy się najnowszym kolekcjom, to zauważymy, że wiele z nich wynika właśnie z tych poprzednich.

Lubimy kupować to, co znane i sprawdzone?


Moim zdaniem bierze się to ze względów ekonomicznych.  Rzeczy, które się dobrze sprzedają, są często powielane. Projektanci zmieniają w nich jedynie tkaniny, dodają jakieś charakterystyczne detale.

Skąd styliści czerpią inspirację do doradzania "zwykłym" ludziom?


Nie chciałabym się wypowiadać w imieniu wszystkich moich kolegów z branży. Jeżeli chodzi o mnie, to przede wszystkim czerpię inspirację z otaczającego świata. Chętnie przeglądam również prasę światową, zaglądam na zagraniczne blogi. Bardzo inspiruje mnie również ulica. Lubię przypatrywać się ludziom, temu w co są ubrani, jaki jest ich pomysł na interpretację mody.

Ubrania mogą powiedzieć wiele o osobie, która je nosi?


Ubiór jest niczym innym tylko wyrażaniem siebie. Potrzebujemy jedynie do tego odpowiednich „narzędzi”, takich jak koszule, bluzki, sukienki, itd.

Czy "modowego wyczucia" można się nauczyć, czy trzeba się z tym urodzić?

Zdecydowanie można się nauczyć, jednak jest to kwestia ciężkiej pracy. Jak mawiała Coco Chanel: ‘Moda przemija, a styl pozostaje”. Bardzo cenię sobie szwedzką blogerkę Elin Kling, która stworzyła dwie kolekcje dla marki H&M, w tej chwili stworzyła kolejną dla Guess. Jeżeli przyjrzymy się historii jej bloga modowego, to okazuje się, że jest ona bardzo klasyczna jeżeli chodzi o modę. Najczęściej fotografuje się w jeansach typu rurki oraz w zwykłych podkoszulkach. Lawiruje jednak bardzo mocno dodatkami: oryginalnymi butami, biżuterią, itd.

Hity tego sezonu..


…to minimalizm i powrót do natury . Uważam też, że wszystkie nasycone kolory, ferie barw są spójne z porami roku.

A zimą tęsknimy za kolorami lata…Ewelina Rydzyńska

Jest to całkowicie naturalne, że po jesieni i zimie kobiety są spragnione kolorów. Potrzebują "energetycznej bomby". Natomiast dla mnie, jako stylistki, która na co dzień pracuje z awangardowymi pomysłami, najfajniejszym trendem jest właśnie minimalizm, czyli oszczędne formy, naturalne tkaniny, biel.

Trudno ubierać gwiazdy, które słyną z silnych osobowości?

Metamorfoza stylowa gwiazdy nie jest nagła. Jest raczej długotrwałym procesem, który musi się zaczynać i musi trwać. Jednak aby trwał, dwie strony muszą iść na pewnego rodzaju ustępstwa. Żadnej stylistce nie da się narzucić swojej woli w sposób inwazyjny innej osobie. Może się bowiem okazać, że dana osoba po prostu źle się czuje w proponowanej przez nas stylizacji, mówi: "to nie jestem ja".  Metamorfoza wynika zatem z pracy dwojga osób: mojej propozycji modowej, która musi być doskonale wpisana w osobowość i podkreślanie indywidualności osoby, którą stylizuję.


Najlepiej ubrana Polka…

…zdecydowanie Małgosia Socha. Nikogo nie udaje, jest dosyć klasyczna w sposobie wyrażania siebie. Nie daje sobie narzucić modowej interpretacji i dobrze na tym wychodzi.

Gwiazda musi ufać swojej stylistce?

Cała współpraca opiera się na zaufaniu. Doskonale rozumiem się z Magdą Różdżką. Nie próbuję jej zmieniać, rozumiem jej potrzeby, wiem, w jaki sposób chce się pokazywać, jak chce być interpretowana przez inne kobiety i przez otoczenie. Moje zadanie polega na tym, aby znaleźć takie ubrania, w których ona będzie się czuła nie tylko pięknie, ale przede wszystkim dobrze sama ze sobą.

Świetny strój musi być drogi?

Nie... Podstawą stylu, o którym powiedziałam na początku, jest zbudowanie sobie dobrze szafy i podkreślanie swojego wizerunku za pomocą akcesoriów.

Co w takim razie powinno znajdywać się w tej szafie?

Jeżeli kobieta będzie miała w szafie dobrą białą koszulę, dobrane do sylwetki spodnie, taliowaną marynarkę, sukienkę koktajlową, to będzie jej duży atut. Oczywiście tej szafy nie trzeba zapełniać od razu. Jeżeli jednak oprzemy swój styl o dziesięć ponadczasowych elementów i będziemy ją tylko urozmaicać dobrym dodatkiem wynikającym z trendów, to zawsze będziemy wyglądały świetnie.

Rozmawiała: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

  Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: BE&W


Dodał(a): Karolina Kawecka , Poniedziałek 06.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×