Honorata Skarbek: to fani mnie odkryli

Pierwsza Dama Polskiego Internetu, Honorata Skarbek, udowadnia, że chcieć naprawdę znaczy móc. W rozmowie z portalem MilionKobiet.pl opowiada o pasji do muzyki, życiu w ciągłym biegu, tatuażach i... skrzydłach, których dodają jej fani.

Honorata Skarbek

Honorata Skarbek: to fani mnie odkryli

Nad wyrobieniem swojej "marki" w show biznesie pracujesz już od dawna. Jak zaczęła się Twoja przygoda z muzyką i który moment postrzegasz jako przełomowy w swojej karierze?

Moja przygoda z muzyką zaczęła się kiedy w podstawówce moja nauczycielka muzyki zaproponowała mi udział w szkolnym chórze. Od 12-tego roku życia pisałam swoje piosenki, wymyślałam melodię i zakładałam podwórkowe zespoły. W gimnazjum zostałam już solistką w chórze i zaczęły się występy na przeróżnych konkursach i przeglądach. Zupełnie przypadkowo doszedł do tego Internet, kiedy nagrałam swoją pierwszą piosenkę w domowym studiu u kolegi z klasy. Był to przełomowy moment. Odtworzenia moich kolejnych utworów przerosły moje najśmielsze oczekiwania.

Oprócz tworzenia muzyki zajmujesz się też prowadzeniem bloga, który po części dotyczy mody. Czym kierujesz się przy codziennym doborze stylizacji?

Blog jest formą odreagowania od mojego pędu, w którym żyję. Kocham słowa, uwielbiam pisać, dlatego to dla mnie ukojenie - miejsce, gdzie mogę się uzewnętrzniać. Lubię również uzewnętrzniać się poprzez modę, na którą w dużej mierzę ma wpływ to, jak się czuję w danej chwili. Kiedy jest mi źle, ubieram się w ciemne kolory i oversize'owe bluzy, kiedy czuję się piękna, ubieram się kobieco. Lubię również śledzić najnowsze trendy i szukać odpowiedników od wielkich projektantów w sieciówkach lub w sklepach on-line.

Kontakt z fanami jest dla Ciebie bardzo ważny. Czy tak jak Lady Gaga czerpiesz siłę i inspirację od swoich "Little Monsters"?

Kocham moich fanów i naprawdę wiele im zawdzięczam, w końcu to oni "odkryli" mnie w sieci i dzięki nim miałam przyjemność odebrać kilka muzycznych nagród. Staram się mieć z nimi stały kontakt, organizować dla nich konkursy i inne ciekawe akcje. Najwięcej inspiracji i motywacji czerpię właśnie od nich, podczas czytania wiadomości czy rozmowach na żywo na koncertach. Ważne dla mnie jest to, żeby nigdy ich nie zawieść, dlatego ciągle działam na pełnym obrotach.

Na swoim blogu często umieszczasz fotografie swoich przyjaciół i bliskich Ci osób. Jak dbasz o przyjaźń?

Mam jedną, najlepszą przyjaciółkę, z którą znamy się już 10 lat. Spędziłyśmy ze sobą dzieciństwo, wiek dojrzewania, pierwsze miłości, rozstania. Mamy za sobą cały wachlarz wspólnych wspomnień. Kiedy obie zaczęłyśmy dorosłe życie i obie przeprowadziłyśmy się z rodzinnego miasta, nasze kontakty nieco na tym ucierpiały. Natomiast ostatnio przejechała dla mnie 1500 km i spędziłyśmy cudowny tydzień razem, podczas którego znów czułyśmy się jak kiedyś. Przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu, jeśli jest wyjątkowHonorata Skarbeka, nie możemy pozwolić jej wygasnąć.

Opowiedz o swoich tatuażach: ile ich masz, czy któryś z nich jest dla Ciebie najważniejszy? Czy masz w planach zrobić ich więcej?

Jak na razie mam cztery tatuaże, ale zapewne będzie ich o wiele więcej. Pierwszy był klucz wiolinowy na nadgarstku, następnie doszła do tego otaczająca go bransoletka z pięciolinii z nutami i napisem "make dreams come true" (spełniaj marzenia). Kolejny był napis "never say never" (nigdy nie mów nigdy) na karku. Czwartym tatuażem jest fragment wiersza Emiliy Dickinson, który po przetłumaczeniu brzmi "nadzieja ma skrzydła, które osiadają na duszy i śpiewają piosenkę bez słów, która nigdy się nie kończy". Każdy z nich ma dla mnie wyjątkową, sentymentalną wartość. Kocham tatuaże, ponieważ przypominają mi o ważnych momentach w moim życiu i wartościach, którymi powinnam się w życiu kierować.

Jaka jest geneza znaku rozpoznawczego Twoich fanów, czyli gestu "Wings up"?

Wings up oznacza "skrzydła do góry". Jest to specyficzny dla mnie i moich fanów znak skrzyżowania dwóch dłoni, co w efekcie daje kształt skrzydeł. Zawsze na koncertach podnoszę je wysoko do góry, a wraz ze mną ludzie, którzy na niego przyszli. To niesamowite uczucie. Zależy mi na tym, aby uświadamiać ludzi, że niezależnie od tego skąd pochodzimy, ile mamy pieniędzy, kontaktów czy w jakich warunkach się wychowujemy, możemy odnieść sukces. Warto mierzyć wysoko, aby nauczyć się przelatywać ponad każdą przeszkodą. Stąd właśnie są te nasze skrzydła - symbolicznie dodają otuchy :)

Jak odnajdujesz się w zabieganej Warszawie? Czy przeprowadzka ze Zgorzelca do stolicy była dla Ciebie kubłem zimnej wody czy raczej ekscytującym doznaniem?

Odnajduję się znakomicie, jest to miasto, które otworzyło przede mną wiele możliwości. Przeszłam szybki kurs dojrzewania, ponieważ zaczęłam mieszkać zupełnie sama. Tu chyba nie można się nudzić, a mnie nuda rozleniwia i zniechęca do pracy, a ja muszę i chcę pracować non stop, póki jestem młoda i czerpię z tego szczęście i satysfakcję. To bez wątpienia ekscytujące przeżycie, które trwa do tej pory.

Jaka jest Twoja rada dla młodych osób, które marzą o karierze w show biznesie?


Chyba nie ma co marzyć o karierze w show biznesie, dla mnie to trochę próżne, nietrwałe i zgubne. Ja nigdy o show biznesie nie marzyłam, rozwój mojej kariery był zupełnie niespodziewany, ale przyjęłam co dał mi los i jestem za to bardzo wdzięczna. Według mnie warto mieć jakiś wyższy cel, dokładnie wiedzieć czym chcemy się zająć. Bycie od wszystkiego lub obojętnie od czego jest po prostu do niczego ;) Niemniej jednak, jeśli ktoś marzy o osiągnięciu jakiegokolwiek celu musi po prostu zrobić pierwszy krok. Nie możemy czekać, aż coś zostanie podane nam na tacy, tylko wziąć spawy w swoje ręce. Bardzo się cieszę, że coraz więcej młodych ludzi nie boi się rozwijać i od razu rzucają się na głęboką wodę, mam nadzieję, że będzie tak coraz częściej. 

Rozmawiała: Natalia Woroniec
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: KAPiF


Dodał(a): NW , Poniedziałek 12.11.2012 (aktualizacja: 2012-12-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (14)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
marrika2
,,Ja nigdy o show biznesie nie marzyłam" - dobre
Dodano: 2013-02-25 02:33:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
co za kłamstwa i brednie. Kto ją obserwował od początku ten wie, jaka jest prawda.
Dodano: 2012-11-20 14:17:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Naprawdę pisze się razem :P
Dodano: 2012-11-14 21:35:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
Mądra dziewczyna :) na prawdę :)
Dodano: 2012-11-14 19:35:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
uwilbiam ją i zycze jej samych sukcesow :) powodzenia Honey :)
Dodano: 2012-11-13 17:27:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie rozumiem ludzi którzy potępiają Honoratę za wszystko co robi nie ważne co by to było.. Jest bardzo inteligentną osobą nawet styl w jakim się wysławia mówi o tym, że raczej pusta nie jest. Młoda, ambitna, pełna pasji, kocha swoich fanów i jest im za wszystko wdzięczna, skromna można tak wymieniać a wymieniać :) Uwielbiam twoją muzykę i twoją osobę :) Jesteś najlepsza i trzymam za Ciebie kciuki :) Słuchać twojej muzyki, oglądać twoje zmagania którymi się dzielisz z fanami to zaszczyt :)
Dodano: 2012-11-13 17:10:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
fajna dziewczyna, wciąż niezepsuta przez świat "szołbizu". ma świetny styl, jest ładna i zgrabna. lubię czytać jej bloga.
Dodano: 2012-11-13 16:29:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
Honey jest super! :) Nie rozumiem ludzi, którzy nazywają ją "pustakiem" albo mówią, że jest wpatrzona w siebie.. To same kłamstwa.
Dodano: 2012-11-13 14:56:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
UWIELBIAM HONEY!
Dodano: 2012-11-13 14:04:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
honey jest świetna!
Dodano: 2012-11-13 14:04:28 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×