Jak pozbyć się tłuszczu? Łopucki odpowiada

Jeśli zaczniemy stosować jakąś dietę, to nie będziemy mieć z tego żadnej frajdy. Wytrzymamy miesiąc, a potem pójdziemy na pączki - mówi portalowi MilionKobiet.pl Marcin Łopucki - sportowiec, trener, mistrz Europy i v-ce Mistrz Świata w Fitness Gimnastycznym. I odpowiada, co robić, by schudnąć.

Marcin Łopucki

MilionKobiet.pl : Jak się pozbyć tkanki tłuszczowej?

Marcin Łopucki: Od spalania tkanki tłuszczowej jest cały kompleks treningowy. Po pierwsze - trening siłowy, np. funkcjonalny lub grupowy zestaw ćwiczeń na sali. Po drugie - zestaw żywieniowy, czyli odpowiednia dieta. Po trzecie (choć nie każdy się na to decyduje) - suplementacja sportowa, czyli różnego typu preparaty, które przyspieszają metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

Jesteś zwolennikiem diet?

Słowo "dieta" jest u nas nadużywane. Diety to formy i programy leczenia. Powinniśmy raczej myśleć o zdrowym odżywianiu. Jestem przerażony, gdy każdy mówi o jakiejś diecie, więc drogie panie: chodzi przede wszystkim o zdrowe i racjonalne odżywianie.

Mamy XXI w. i mamy już świadomość, jak funkcjonuje nasze ciało. Możemy przecież obliczać kalorie, żonglować posiłkami i ich ilością. Są osoby, które jedzą co 3 godz., inne wystrzegają się tłuszczów i węglowodanów. Ważne, aby dopasować program żywienia do potrzeb własnego organizmu. Jeśli zaczniemy stosować jakąś dietę, to nie będziemy mieć z tego żadnej frajdy. Wytrzymamy miesiąc, a potem pójdziemy na pączki. Ten wybór żywienia powinien być dla nas naturalny.

Co z suplementami diety - stosować czy nie?

Są trzy elementy życia na sportowo. Pierwszy i najważniejszy: aktywność i sport. Drugi: odpowiednie żywienie. Trzeci: suplementacja.

Jeżeli będziemy stosować suplementy diety i jednocześnie się objadać, nie przyniesie to żadnych efektów. Jeśli będziemy prawidłowo się odżywiać i jednocześnie stosować suplementy, to niewątpliwie przyniesie to korzyści w 30-40 proc. Suplementy w połączeniu z odpowiednim odżywianiem - efekt zapewniony.

Tylko, że takie diety, bardzo modne teraz - np. białkowa i kopenhaska - wcale nie są prawidłowo stosowane. Wiele osób realizuje je długofalowo, a to prowadzi  do wyniszczenia organizmu i zaburzeń zdrowotnych.


Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Marcelina Romańska , Poniedziałek 04.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Moc baskinek na Różach Gali

    Róże Gali

    Czy ten trend kiedykolwiek się przeterminuje? To już kolejna fala kreacji z baskinką, tym razem podczas uroczystości Róże Gali 2012. Która z gwiazd uległa (trochę przebrzmiałej już)… czytaj więcej

  • Zyskaj formę w 10 tygodni

    Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki

    Każdy z nas marzy o tym, żeby dobrze się czuć we własnym ciele, mieć ładną sylwetkę i zdrowo się odżywiać. Często jednak brak nam silnej woli i czasu. Boimy się drakońskich diet i… czytaj więcej