Łopucki: po zumbie panie idą jeść

Zazwyczaj panie po ćwiczeniach z zumby idą jeść - mówi portalowi MilionKobiet.pl Marcin Łopucki - sportowiec, trener, mistrz Europy i v-ce Mistrz Świata w Fitness Gimnastycznym.

MilionKobiet.pl: Czy dziewczyny, które chcą rozpocząć trening i schudnąć, Marcin Łopucki

powinny ćwiczyć pod okiem trenera?


Marcin Łopucki: Przede wszystkim trzeba słuchać siebie, swojego organizmu i potrzeb. Część kobiet nie toleruje ćwiczeń siłowych na siłowni z klasycznymi maszynami, a potrzebuje dowolnej formy ruchu na sali - tutaj więc polecam np. zumbę - która jest wspaniałą rozrywką i można szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Zumba, czyli połączenie tańca z fitnessem, słusznie zdobywa taką popularność?

To świetny sposób: duża aktywność z dużą intensywnością, a na sali znajduje się wiele ćwiczących osób, które mobilizują się nawzajem i muszą sobie jakoś radzić. Ale jest i druga strona medalu.

Jaka?

Zazwyczaj - tak w 70 proc. przypadków - panie, które ćwiczą zumbę, gdy kończą zajęcia, to idą jeść. I nie chciałbym widzieć tego, co jedzą.

Paradoks sytuacji jest też taki, że kobiety wiecznie opowiadają o dietach, czytają o nich i je stosują, ale nie trenują. A mężczyźni wiecznie trenują, chodzą na siłownię, a zaraz potem chodzą na golonki, piwo i chipsy. Warto byłoby to wypośrodkować.

Ale czasami też i kobiety się forsują, ćwicząc po kilka godzin dziennie. Czy taki tryb życia może zaszkodzić?

Jest taka szansa, bo każdy organizm ma swoje możliwości i ograniczenia. Ale z dwojga złego lepiej mieć taki nałóg niż inny.

Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Marcelina Romańska , Poniedziałek 11.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×
  • Moc baskinek na Różach Gali

    Róże Gali

    Czy ten trend kiedykolwiek się przeterminuje? To już kolejna fala kreacji z baskinką, tym razem podczas uroczystości Róże Gali 2012. Która z gwiazd uległa (trochę przebrzmiałej już)… czytaj więcej

  • Zyskaj formę w 10 tygodni

    Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łopucki

    Każdy z nas marzy o tym, żeby dobrze się czuć we własnym ciele, mieć ładną sylwetkę i zdrowo się odżywiać. Często jednak brak nam silnej woli i czasu. Boimy się drakońskich diet i… czytaj więcej