Natalia Gacka: Najbliżsi dają mi siłę!

O fitnessie, trzymaniu idealnej figury i facetach dla portalu MilionKobiet.pl opowiada Natalia Gacka, zwyciężczyni światowych zawodów w fitnessie sylwetkowym.

Natalia Gacka: Najbliżsi dają mi siłę!
Natalia Gacka: Najbliżsi dają mi siłę!


Jak to się stało, że zainteresowałaś się fitnessem? Od kiedy zrodziła się ta pasja?


Witam Wszystkich Fanów portalu MilionKobiet.pl! Tak naprawdę zawsze fascynowałam się zdrową, wysportowaną i piękną sylwetką. Moja przygoda z fitnessem rozpoczęła się w bardzo młodym wieku. Jako 15-letnia uczennica gimnazjum po raz pierwszy wzięłam udział w konkursie fitness i tak zostałam do dziś dnia:)

Wygrałaś niedawno światowe zawody w fitnessie sylwetkowym. Dużo czasu poświęcasz w ciągu dnia na treningi?

Dokładnie 8 lat ciężko pracowałam na mój aktualny sukces. Jestem bardzo szczęśliwa z tego osiągnięcia,  a jednocześnie czuję się spełniona jako sportowiec. Przygotowania do Mistrzostw Świata rozpoczęłam około 8 miesięcy przed planowanym startem. Trenowałam dwa razy dziennie każdego dnia, poza tym stosowałam prawidłową dietę, dopasowaną indywidualnie do mojej osoby a także korzystałam z dobrodziejstw Salonu SPA Eliksir,aby przygotować odpowiednio całe ciało.
ms.jpg

Twój upór i determinacja są godne pozazdroszczenia. Jak Ty to właściwie robisz, że masz tyle energii i pasji?

Czasami sama się zastanawiam, jak ja to robię. Muszę pogodzić przecież studia, pracę, treningi z życiem prywatnym i rygorystyczną dietą. Odpowiedź jest prosta i zawsze taka sama. Otóż otaczam się wspaniałymi ludźmi, którzy mnie wspierają i wierzą we mnie, dlatego wiem, że nie mogę ich zawieźć i się poddać.

Oprócz fitnessu, zajmujesz się również dietetyką. Czy to pomaga w ustalaniu codziennych posiłków? A może masz swojego dietetyka?

Z wykształcenia jestem dietetykiem i udzielam porad osobom zdrowym i chorym ,a także sportowcom. Sama jednak konsultuję swoje odżywianie z kolegą po fachu Arkiem Szyderskim.

Przyznaj się – jesteś na jakiejś diecie? Czy dziewczyny takie jak Ty, czyli zawodniczki fitness muszą stosować się do specjalnie ustalonych wymogów żywieniowych? Możesz zjeść ciacho z kremem i schabowego?

Moja dyscyplina opiera się głównie na diecie. Wysiłek fizyczny i suplementacja to tylko dodatki. Kiedy jestem w okresie przedstartowym i startowym utrzymuję dietę na wysokim poziomie i pilnuję się. Na szczęście w ciągu roku mam także miesiąc roztrenowania, w trakcie którego pozwalam sobie na małe łakocie.

Jesteś ładną i wysportowaną kobietą. Mężczyźni oglądają się za Tobą na ulicy? Komplementują?

Dziękuję, to bardzo krępujące pytanie:) Sama nie wiem jak jest dokładnie. Zdążają się miłe komentarze i gesty, ale ja nie przywiązuje do tego uwagi.

Pamiętasz jak wyglądał najoryginalniejszy podryw skierowany do Ciebie?

Najbardziej oryginalny podryw był wykonany przez mojego życiowego partnera w okresie, kiedy to zabiegał o moje względy. Jestem duszą artystyczną bardzo wrażliwą na piękno. Dlatego kiedy zobaczyłam własnoręcznie wykonane rzeźby przez Macieja, od razu zakochałam się w nim:)

Masz swój ideał faceta?

Mój ideał faceta to człowiek inteligentny o szlachetnym sercu i właściwej kulturze. Musi mieć ogromne poczucie humoru i swoje pasje. Oczywiście bardzo ważny jest dla mnie wygląd, dlatego powinien być zadbany i wysportowany. Taki właśnie jest mój mężczyzna:)

Czego możemy Ci życzyć w 2013 roku?

Przede wszystkim wypoczynku! Za co z góry dziękuję.


Rozmawiała: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: portal klulturystyka-online
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Niedziela 30.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×