Magdalena Schejbal: Jestem włóczykijem

Europy widziała sporo i już jej tak nie pociąga. W przeciwieństwie do Azji czy Nowej Zelandii, gdzie nigdy nie była i które, choć tak dalekie, wydają się jej bardzo bliskie. Jednak tak naprawdę Magdalena Schejbal nie ma jednego miejsca, w którym chciałaby spędzić życie.

Magdalena Schejbal

Dużo czasu spędza pani w podróży?

Jestem typem wędrownika. Może nawet włóczykija. Nie wyobrażam sobie siebie w jednym miejscu przez całe życie. W liceum uciekałyśmy z moją przyjaciółką ze szkoły.

Byłyśmy w stanie podróżować pociągiem cały dzień i wracać na wieczór do domu, udając, że byłyśmy w szkole. Potrafiłyśmy dojechać do Wałbrzycha. I tak zwiedzałyśmy wszystkie miasta na Dolnym Śląsku, do których dojeżdżał pociąg.

Dolny Śląsk to pani ulubione miejsce?

Na pewno. Wszystkie wspomnienia są z nim związane. Radości i smutki. Poza tym Karkonosze. W ogóle całe południe Polski. Teraz jestem związana z Podhalem.

Woli pani wieś czy miasto?

Urodziłam się i wychowałam w dużym mieście, we Wrocławiu. Ale nie ja sobie to wybrałam. I nigdy nie marzyłam o tym, by mieszkać w mieście.

Mój obecny pobyt na Podhalu wiąże się z tym, że kręcę tu film. Im bliżej natury, tym jest mi lepiej. W małych miejscowościach łatwiej jest się zaszyć i nie narzucać się innym ludziom.

Ma pani miejsca, w które ucieka, szukając samotności?

To nie musi być od razu miejsce, może być na przykład długi spacer. I nie trzeba uciekać daleko. Z tatą swego czasu dużo chodziliśmy po górach. Zdobywaliśmy szczyty i do dzisiaj góry są mi bliskie. W przeciwieństwie do morza. Tłumy i zimna woda w polskim Bałtyku nigdy mi nie służyły.

Źródło: Voyage

Foto: BE&W

Więcej przeczytasz na www.voyage.pl


Dodał(a): Marcelina Romańska , Czwartek 08.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kasias
Dla Pani Magdaleny, powodzenia.
Jak dla mnie, jedna z nielicznych polskich aktorek którą bardzo lubię:)
Dodano: 2011-12-19 22:20:48 Zgłoś nadużycie
basia4ab
Śledzę karierę Pani Magdaleny.Pani Magdalena rozkwita niczym kwiat.Z pąka rozkwita się piękny kwiat,tak jak z karierą.małymi kroczkami,ale coraz wyżej.Podoba mi się jej właśnie taka droga.
Dodano: 2011-12-06 20:34:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×