18 listopada: dziś przypada Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Dziś obchodzimy ważny dzień. To właśnie dzięki takim akcjom możemy być bardziej świadomi i nie dać się zwieść różnym "mitom", także na temat antybiotyków.

dzień antybiotyków.jpg

18 listopada: dziś przypada Europejski Dzień Wiedzy o Antbiotykach

W ciągu roku przypada wiele okazji, które warto świętować. Co więcej, wiele z nich, zwłaszcza tych, które dotyczą naszego zdrowia, dostarcza okazji do tego, by poszerzyć swoją wiedzę na dany temat. A może się to kiedyś okazać bardzo istotne...

Dziś obchodzimy Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Święto to zostało ustanowione, by zwiększać społeczną świadomość i oczywiście ogólną wiedzę na temat leków, z którymi tak naprawdę każdy z nas prędzej, czy później będzie miał styczność w swoim życiu.

Zobacz też: ANTYBIOTYK W CZASIE CIĄŻY - JAKIE SĄ ZAGROŻENIA I CZEGO WARTO UNIKAĆ? 

Jako główny cel w tym dniu określono podwyższanie świadomości na temat zagrożeń dla publicznego zdrowia, jakie niesie za sobą coraz częściej spotykana odporność na antybiotyki.  

 

Racjonalne stosowanie leków, które mają pomóc zwalczać bakterie jest bardzo ważne, gdyż pomaga ono ograniczyć szczepy groźnych bakterii, które są odporne na antybiotyki oraz osoby, które uodparniają się na powszechnie dostępne leki z tego grona.

Zobacz też: ANTYBIOTYK TO LEK NA WSZYSTKO? OTO KILKA WAŻNYCH FAKTÓW 

Mimo iż Europejki Dzień Wiedzy o Antybiotykach przypada na 18. listopada, to tak naprawdę cała akcja trwa od 16 do 22 dnia miesiąca. Z pewnością warto w tym czasie spróbować dowiedzieć się czegoś nowego i zwiększyć swoją świadomość w tym zakresie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 18.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar