3 sposoby na ból pleców

Ból pleców towarzyszy większości osób. Zastanawiacie się, jak sobie z nim poradzić? Przedstawiamy Wam 3 sprawdzone sposoby.

3 sposoby na ból pleców

3 sposoby na ból pleców


Bóle pleców coraz częściej dotykają zarówno starsze osoby, jak i zupełnie młode. Jest to wynik braku aktywni fizycznej, stres, a także długie godziny spędzone w pozycji siedzącej. Często nie jesteśmy w stanie zmienić swojego trybu życia, dlatego też warto spróbować pomóc sobie na inne, mało wymagające od nas sposoby.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sposób w jaki siedzimy. Pozycja jest niezwykle ważna. Najlepiej siedzieć z plecami przylegającym do oparcia - zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Stopy powinny znajdować się na wysokości stawu biodrowego, w czym może nam pomóc podstawka pod nogi. Jeżeli pracujemy przy komputerze, klawiatura powinna znajdować się na wysokości łokci, a górna krawędź monitora na wysokości oczu.

3 sposoby na ból pleców

3 sposoby na ból pleców


Po drugie zwróćcie uwagę na to w jakiej pozycji śpimy. Jak wiadomo, ciężko panować nad naszą pozycją w czasie snu, a spędzamy w niej czasem wiele godzin. Jeżeli jednak jesteśmy świadomi, że zazwyczaj leżymy na boku, warto między nogi włożyć poduszkę, a osoby śpiące na plecach czy brzuchu, powinny stosować poduszkę pod brzuch lub plecy.

Wydaje się Wam, że stres nie działa na ból pleców? Nic bardziej mylnego, ponieważ w czasie jego trwania jest produkowana adrenalina, która skutkuje napięciem mięśni, co z kolei powoduje ich przeciążenie i w efekcie ból, a nawet zmiany zwyrodnieniowe, dlatego też warto znaleźć swój sposób na rozluźnienie. Idealnie sprawdzi się kąpiel, aromaterapia, a w lecie na pewno zrelaksują spacery.

Macie swoje sposoby na walkę z bólem pleców?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 13.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
MayThai
Dobrym pomysłem na zniwelowanie bólu pleców są również masaże. Zwłaszcza te z olejkami aromatycznymi jak http://maythai.pl/masaz-tajski-z-olejkami-aromatycznymi/. Warto chociaż raz skorzystać z zabiegu oferowanego w profesjonalnym studio. W tym celu najlepiej wybrać miejsce, w którym pracują masażyści posiadający doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje.
Dodano: 2017-12-20 09:59:12 Zgłoś nadużycie
oe4flex
Witam ponownie! Suplement diety 4Flex dostępny jest w formie wygodnych saszetek z proszkiem, którą można rozpuścić w szklance niegazowanej wody, mleka lub jogurtu. Kobiety w ciąży przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
Dodano: 2015-01-22 15:57:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
A w jakiej postaci dostępny jest ten 4Flex? Jeżeli jestem w ciąży to mogę go brać?
Dodano: 2015-01-22 12:18:43 Zgłoś nadużycie
oe4flex
Witam! Ból pleców może dopaść każdego z nas. Warto wtedy skonsultować to z lekarzem i wiedzieć czy to nie początek jakiegoś poważniejszego schorzenia. Jeżeli nie chcemy, aby ograniczały nas problemy z bólem pleców, można spróbować profilaktycznie stosować suplement diety 4Flex, który zawiera aż 10g kolagenu naturalnego pochodzenia - Fortigelu. Kuracja powinna trwać min. 3 miesięcy.

W razie pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam,
Agnieszka Czarnecka
________________________
Online Ekspert marki 4Flex
Dodano: 2015-01-10 17:54:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak dla mnie najbardziej skutecznym sposobem jest maść rozgrzewająca. Ja mam Dip Hot i nigdy mnie nie zawiódł.
Dodano: 2014-07-01 11:22:34 Zgłoś nadużycie
Movi
Ja się długo zmagałam z bólem pleców. Mi pomogły masaże oraz maść przeciwbólowa i przeciwzapalna dip rilif.
Dodano: 2014-06-13 16:39:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Odkrywcze... Trudno na to wpaść samemu
Dodano: 2014-06-13 11:48:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×