3 sygnały mówiące, że brak Ci błonnika

Ostatnio coraz częściej pojawia się temat błonnika, szczególnie w kontekście tego, że poprawia nasze funkcjonowanie, ale skąd wiedzieć, co wskazuje, że akurat jego nam brak? Zobaczcie!

3 sygnały mówiące, że brak Ci błonnika

3 sygnały mówiące, że brak Ci błonnika


Od dawna się stwierdza, ze spożywanie produktów zawierających błonnik korzystnie wpływa na naszą figurę, a dokładniej mówiąc - sprzyjają one odchudzaniu, dlatego też niektóre z nas chętnie przyjmują go w postaci różnego rodzaju suplementów. Jednak skąd wiedzieć, że akurat błonnika w naszym organizmie jest za mało? Zobaczcie, co na to wskazuje!

1. Zaparcia - przyjmuje się, że zdrowy człowiek powinien co najmniej raz na dzień skorzystać z toalety w celu wypróżnienia się, lecz nie każdemu jest to dane. Pomocne w tym przypadku może się okazać spożycie produktu, który zawiera spore ilości błonnika - najlepsze efekty zobaczymy, kiedy ten składnik na stałe zagości w naszej codziennej diecie w postaci warzyw i owoców.

3 sygnały mówiące, że brak Ci błonnika

3 sygnały mówiące, że brak Ci błonnika


2. Wysoki poziom cholesterolu - z badań wynika, że błonnik wykazuje działanie obniżające cholesterol, a dzieje się tak, ponieważ pod jego wpływem możemy go wydalićl, natomiast kiedy nie mamy wystarczająco dużo błonnika, cholesterol pozostaje w naszym ciele i odkłada się na ścianach naczyń krwionośnych.

3. Częste odczuwanie głodu - błonnik wykazuje działanie na nasz układ pokarmowy, a dokładnie dzięki niemu jedzenie pęcznieje i daje uczcie sytości na dłużej, zatem jeżeli chce nam się jeść chwilę po tym, jak spożywaliśmy posiłek, to znak, że być może w naszym organizmie jest go za mało.

Jeżeli czujecie, ze potrzebujecie błonnika, to najwięcej znajdziecie go w m.in. kaszach, makaronach, jagodach, jeżynach, marakujach, porzeczkach, orzechach i nasionach, płatkach żytnich, czy soi.

Borykacie się z którąś z przypadłości? Potwierdzacie, że błonnik jest skuteczny?

Skoro błonnik wpływa na naszą figurę, to zobaczcie gwiazdy, które straciły kilogramy:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 10.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
To oznacza ze moje córeczce brakuje błonnika? Ale byłyśmy u lekarza i przepisał nam na zatwardzenie Dicopeg Junior, nie błonnik.Ma od kilku miesiecy problem z wypróżnieniami i Dicopeg okazał się zbawienny!
Dodano: 2015-07-03 22:51:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×