4 przekąski, które pomogą wam zrzucić oponkę z brzucha

Niestety wiele z nas ma problem z nadmiarem centymetrów właśnie w tym miejscu. Martwicie się, że jedynym sposobem na zrzucenie oponki są drakońskie diety? Zobaczcie, które przekąski wam w tym pomogą!

Oto 4 przekąski, które pomogą wam zrzucić oponkę z brzucha

Zrzucenie wagi wcale nie musi oznaczać zamęczania się, czy uciekania do niezdrowych sztuczek. Okazuje się, że przecież tak naprawdę wystarczy do naszego życia wprowadzić trochę systematyczności, aby uregulować ilość snu oraz uczucie głodu. Nie pomoże nam w tym wieczorne podjadanie, czy głodówki. 

Okazuje się, że przez niewłaściwe odżywianie i nieodpowiednią ilość odpoczynku, nasze ośrodki odpowiadające za uczucie głodu i snu ciągle dostają od nas mylne sygnały, przez co nie potrafimy zapanować nad chęcią jedzenia. 

Najnowsze badania wykazują, dlaczego bez odpowiedniej ilości snu oraz diety nie możemy schudnąć. Zapoznajcie się z tymi wnioskami oraz tym, na jakie przekąski warto postawić, aby zrzucić zbędne centymetry. 

1. Ryby

Kiedy dieta jest uboga w Omega-3, zaburzony zostaje nasz rytm snu, przez co nie odpoczywamy w ogólnie przyjętych porach. To doskonała okazja do nocnego podjadania. Ryby są także bogate w białka, które idealnie zaspokajają apetyt i są oczywiście doskonałym zamiennikiem np. tłuszczów czy węglowodanów. Ich dodatkowym atutem jest to, że poprawiają kondycję serca oraz przeciwdziałają demencji starczej. 

2. Orzechy

Są one doskonałym źródłem magnezu. Dzięki nim mamy lepszy nastrój i co ważne - lepiej śpimy, co skutkuje mniejszym przejadaniem się i zmniejszeniem masy ciała. 

3. Mleko

Zapewne jesteście zaskoczone, że mleko może powodować utratę wagi, ale jest to prawda. Naukowcy z University of Alabama w Birmingham odkryli, że u pań przed menopauzą, ilość tłuszczu zmalała właśnie u tych, które jadły najwięcej pokarmów bogatych w wapń. Ten pierwiastek pomaga także w zasypianiu - rozluźnia mięśnie i nerwy. 

4. Czereśnie

Znajdziemy w nich melatoninę, która ułatwia zasypianie. Oprócz tego, czereśnie są doskonałym przeciwutleniaczem, który pomaga w utracie wagi. 

Spożywacie te produkty?Zobaczcie także: 
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Anka P. , Czwartek 02.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×