5 błędów podczas brania prysznica, które powodują przesuszenie skóry

Wydaje ci się, że wzięcie prysznica nie jest trudne i nie sposób sobie zaszkodzić za jego pomocą? Jesteś w błędzie.

5 błędów podczas brania prysznica, które powodują przesuszenie skóry

Wiele osób boryka się z suchą skórą i nie może sobie poradzić z tym problemem pomimo tego, że używa najlepszych kosmetyków. Być może przyczyna leży w którymś z błędów, jakie popełniają w trakcie kąpieli. 

1. Długi, gorący prysznic


Gorąca kąpiel oczywiście jest sposobem na rozgrzanie w chłodny dzień, jak też na relaks, ale gorąca woda pozbawia naszą skórę naturalnej ochrony, przez co mogą się pojawiać wypryski. Zaleca się stosowanie krótkich kąpieli w ciepłej wodzie, lub dłuższych w letniej. 

Zobaczcie także: Jak często powinniśmy prać pościel?

2. Stosowanie mocno pieniących się kosmetyków do kąpieli


Każda z nas lubi, kiedy ciało pokrywa piana, lecz kosmetyki, które tak działają, często usuwają ze skóry wodę, jak i naturalne lipidy, pozostawiając skórę przesuszoną i bez ochrony. 

3. Niedostateczne zmycie pozostałości kosmetyków do kąpieli


Zdarza się, że wychodząc spod prysznica widzimy na ciele pozostałości baniek piany, co zazwyczaj ścieramy ręcznikiem. Dermatolodzy jednak ostrzegają, że takie pozostałości kosmetyków mogą prowadzić do przesuszenia skóry oraz podrażnień. Powodem są choćby substancje zapachowe użyte w tych preparatach.

Zobaczcie także: Kakao odmładza nasz mózg i nie tylko

4. Mycie twarzy pod prysznicem


Wiele osób, zanim wejdzie pod prysznic, stosuje maseczki na twarz, a potem ponownie myje skórę. Tak częsty zabieg oczyszczania może zbyt mocno przesuszyć skórę. Wszystko, co stosujemy po prysznicu, szybciej się wchłania w skórę, więc właśnie wtedy warto nałożyć jakąś maseczkę nawilżającą, a nie przed. 

Zobaczcie także: Suche usta? Mamy na to sposób

5. Szorstkie ręczniki


Po prysznicu, woda bardzo szybko wyparowuje z ciała pozostawiając ją suchą, dlatego też wychodząc z kąpieli warto się osuszyć delikatnym, np. bawełnianym ręcznikiem, a nie szorstkim, który dodatkowo podrażni skórę. Zobaczcie także: Źródło: Th Huffington Post
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Natalia , Środa 06.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
śmieszą mnie te wszystkie "porady" typu- do tej pory źle jadłeś jajko, źle obierałeś ziemniaki, źle ścieliłeś łóżko. itp. ludzie robią pewne rzeczy od lat i jakoś żyją.
Dodano: 2016-04-06 18:52:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×